anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vin in Romania si am nevoie de un sim nou cu prepay internet

AlexR
Începător
Vin in Romania si am nevoie de un sim nou cu prepay internet. Ce optiuni am ? Cum comand un sim nou?
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Cel mai simplu, te duci fizic intr-un Orange Shop si cumperi unul. Nu stiu daca se poate si comanda, astfel incat sa-ti vina acasa prin curier sau posta. Dar cel mai simplu, mergi si iti iei unul direct din magazin. Ai grija doar sa nu intri dupa prepay si sa iesi de acolo abonat. 🙂
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Arunca o privire aici: https://www.orange.ro/prepay/
Client Orange

Anca07
#StarMember
Cred ca cea mai convenabila e extraoptiunea de 6€, si ar fi si mai avantajos pt tine daca ar fi activata din My Orange, deoarece vei avea mai mult trafic de internet inclus.

AlexR
Începător
Le-am vazut, dar astea par pentru reincarcare si nu pentru un sim nou, sau gresesc eu ?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
E valabil pentru amandoua. :) SIM-ul nou in general vine cu credit. 6 euro, daca nu ma insel. Din acel credit, si cu aplicatia My Orange, poti sa-ti activezi optiunea de 6 euro cu minute si net, de exemplu. Sau, si mai simplu, de la *100#. Daca mergi pe varianta cu My Orange, vezi sa ai datele mobile inchise si sa intri wifi! Altfel, risti sa intri in credit si sa nu mai ai suficient credit sa activezi optiunea. Daca se intampla asta, poti sa o activezi pe cea de 5, de exemplu. Dar cred ca cel mai bine, activezi de la *100#. Stiu ca la un moment dat parca primeai si un SMS care te intreba daca nu vrei sa activezi optiunea respectiva. Si sa raspunzi cu DA…daca vrei. In caz ca primesti asa ceva, poti sa folosesti si varianta asta. Daca SIM-ul nu vine cu credit, ai doua variante: 1. Incarci cu credit si activezi o optiune din acel credit (ca si mai sus) 2. Incarci direct cu optiune Daca nu ma insel, incarcarile cu optiune nu sunt recurente. Deci, daca vrei sa se activeze automat, presupunand ca ai credit suficient in cont la data expirarii, mergi pe prima varianta.
Client Orange

Anonim
Neaplicabil
Și poți beneficia și de noua ofertă cu GB bonus: https://www.orange.ro/prepay/liberpenet/

AlexR
Începător
Cum comand un sim nou ?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Cel mai simplu, te duci fizic intr-un Orange Shop si cumperi unul. Nu stiu daca se poate si comanda, astfel incat sa-ti vina acasa prin curier sau posta. Dar cel mai simplu, mergi si iti iei unul direct din magazin. Ai grija doar sa nu intri dupa prepay si sa iesi de acolo abonat. 🙂
Client Orange

Anonim
Neaplicabil
Poți să comanzi online (https://www.orange.ro/magazin-online/accesorii/accesorii-accesorii-all/cartela-prepay-cu-5-euro-credit) sau din orice shop Orange, partener Orange sau chiar poți găsi cartele fără credit în multe magazine mari sau nu numai.