anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Reincarcare prepay neefectuata în străinătate

Cristina_22
Începător
Buna.
Am încărcat azi un număr prepay, persoana respectiva se află în străinătate. Opțiunea încă nu s-a activat. Am folosit aplicația My Orange si un card bancar. Faptul că azi a fost liber oficial sa fie cauza? La statusul reîncărcarii scrie " in procesare ".
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Buna! Dacă nu sunt probleme cu cardul, este posibil sa apara in procesare pentru ca ai încercat sa reîncarci acum... Au mai fost semnalate astfel de inconveniente în comunitate, din cauza reincarcarilor in weekend..

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Buna! Dacă nu sunt probleme cu cardul, este posibil sa apara in procesare pentru ca ai încercat sa reîncarci acum... Au mai fost semnalate astfel de inconveniente în comunitate, din cauza reincarcarilor in weekend..

delfinas
#StarMember
Ai incarcat credit sau direct o optiune? De cand foloseste persoana cartela in roaming?

Cristina_22
Începător
Nu, nu sunt probleme cu cardul. Cred ca de 2 saptamani. Persoana respectiva a mai avut in aceste 2 saptamani optiuni active. Am ales opțiunea 12 euro credit din my orange.

Jay
Campion certificat
Atunci rămâne valabil motivul spus de tine.. Ai aici o întrebare asemanatoare.. teoretic, ar trebui sa se rezolve dimineața.. De mentionat ca, dacă face consum de resurse mai mult in roaming, in aproximativ 3 luni va trebui sa reincarce credit în loc de opțiune și va plăti resursele pe care le consuma.. https://comunitate.orange.ro/questions/2228249-rezolvat-probleme-reincarcarea-prepay

DanielaH
Moderator
@Cristina, a fost activată opțiunea? E OK acum? Revino, te rog, în Comunitate și spune-ne care este situația.

Cristina_22
Începător
Da, dimineata am primit mesaj de confirmare. Probabil pentru ca pe 1 iunie a fost liber s-a intarziat cererea de incarcare