anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Probleme reîncărcare Prepay

Laura_11
Începător
Buna ziua, am reîncărcat cartela Prepay in my orange de 2 ori. Banii au fost retrași, însă opțiunile nu s-au activat. Nu Răspunde nimeni nici telefonic nici la mesaje.
11 Răspunsuri 11

Salut! Intr-adevar, o parte dintre utilizatorii nostri intampina dificultati la reincarcarea cartelelor PrePay din contul online. Te asiguram ca situatia se afla in atentia colegilor nostri din departamentul Tehnic, iar acestia fac toate eforturile pentru o remediere cat mai rapida. Ne pare rau pentru neplacerile create de aceasta situatie si apelam la intelegerea ta pana avem o rezolvare. Pana atunci, te vom contacta in mesaj privat pentru a ne oferi cateva informatii referitoare la numarul de telefon pe care l-ai reincarcat, astfel incat sa iti putem inregistra o cerere pentru returnarea banilor retrasi din cont.

DanielaH
Moderator
@Laura, ți-am trimis un mesaj privat pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate. Aștept răspunsul tău pentru a te putea ajuta. Mulțumesc.

Laura_11
Începător
Am primit banii inapoi in cont pentru cele 2 opțiuni care au eșuat și am reușit sa îmi activez opțiunea. Mulțumesc.

Florentina_5
Începător
Buna ziua, si eu am reincarcat ieri cartela prepay, suma a fost blocata pe cont iar optiunea nu a fost reactivata. Cum ar trebui sa procedez pt a primi banii inapoi? In acest moment functioneaza reincarcarea din aplicatia my orange? Multumesc

DanielaH
Moderator
@Florentina, într-adevăr, o parte dintre utilizatorii noștri întâmpină dificultăți la reîncărcarea cartelelor PrePay din contul online. Situația este cunoscută și în curs de remediere. Clienții impactați vor primi banii înapoi în contul plătitor în aproximativ 3 zile lucrătoare. Mulțumim pentru înțelegere.

Florentina_5
Începător
Pot incerca acum sa reincarc cartela? Sau voi intampina aceiasi problema?

DanielaH
Moderator
Recomandarea noastră este să faci reîncărcarea folosind altă metodă, nu din My Orange. Uite aici găsești toate variantele prin care poți reîncărca o cartelă PrePay https://comunitate.orange.ro/questions/2328541-reincarca-cartela-orange-prepay

DanielaH
Moderator
Situația a fost remediată. Ne pare rău pentru neplăcerile create.

Florentina_5
Începător
Astazi au fost retrasi banii de pe cont. Cand imi voi primi banii inapoi?

DanielaH
Moderator
Banii vor fi returnați în aproximativ 3 zile lucrătoare.

Autoroman
Începător
Am încărcat și eu astăzi dar nu s-a activat opțiunea, banii în schimb au fost luați. Nu e prima experienta tristă... Orange ești o rușine de retea