anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reincarcare PrePay online nerealizata - experiente similare?

Mena
Începător
Am incercat astazi dimineata 24.09.2020 sa reincarc contul PrePay online. Desi pe site-ul Orange mi-a fost aratat mesajul ''Felicitari! Reincarcarea se va face in cateva momente ....'', contul nu mi-a fost reincarcat si nu am primit nici confirmare de reincarcare prin SMS (au trecut de la reincarcarea online mai mult de 5 ore). Am fost nevoita sa merg intre timp sa reincarc intr-un magazin Orange. In timp ce banca mi-a confirmat ca plata online a fost efectuata cu succes, comunicandu-mi ID-ul de autorizare si RRN-ul, cei de la suportul clienti Orange nu pot identifica nici o tranzactie cu aceste coduri. Ati avut experiente similare cu a mea? Ce pasi ati urmat sau ce sfaturi imi puteti da in aceasta situatie? Va multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Intr-adevar, am intampinat o problema tehnica privind reincarcarea efectuata din contul My Orange, insa situatia a fost remediata. Banii vor fi restituiti in termen de 3-5 zile lucratoare in functie de banca emitenta. Iti cerem scuze pentru neplacerile create si iti multumim pentru intelegere!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

DanielaH
Moderator
@Mena, bun venit în Comunitatea Orange și mulțumim pentru sesizare! Vom verifica situația la colegii noștri și vom reveni cu un răspuns. Mulțumim pentru înțelegere.

Salut! Intr-adevar, am intampinat o problema tehnica privind reincarcarea efectuata din contul My Orange, insa situatia a fost remediata. Banii vor fi restituiti in termen de 3-5 zile lucratoare in functie de banca emitenta. Iti cerem scuze pentru neplacerile create si iti multumim pentru intelegere!

mihai_13
Maestru
Niciodata nu am avut probleme cu incarcarea unei cartele prepay - am cont online myorange din anul 2009 iar platile le-am facut tot timpul pe factura de abonament orange - probleme apar numai daca incarci de pe un card bancar (nesincronizare tranzactiei bancare banca-orange sau anumite ore in care banca face mentenanta conturilor)

DanielaH
Moderator
@Mena, ai primit banii înapoi în cont? E totul în regulă?