anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Recuperare cartelă reîncărcabilă pierdută

Vural
Începător

Bună, am și eu o întrebare, dacă mi am pierdut cartela, menționez ca nu este abonament, mai este vreo șansă să mi o pot recupera? este o cartelă reîncărcabilă lunară, și o am de 4 ani, ajută ți mă cu un răspuns dacă se poate, mulțumesc 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember

Neata!

Se poate,da. Doar sa te duci intr-un Orange Shop, si sa poti face dovada ca acel SIM ti-a apartinut. Sunt cateva intrebari de securitate la care va trebui sa raspunzi corect.
Nu-ti face griji, nu sunt probleme de fizica cuantica. Sunt legate de SIM-ul tau si de felul in care l-ai folosit. Chestii pe care utilizatorul de drept ar trebui sa le stie.

Deci da, mergi intr-un Orange Shop, le spui ca ti-ai pierdut cartela si ii rogi frumos sa te ajute cu una noua cu acelasi numar. Atentie sa nu te trezesti cu abonament. 
Procedura de mai sus NU necesita trecerea numarului pe abonament. Singurul caz in care ar fi nevoie de abonament este daca numarul a iesit din perioada de gratie (daca nu ai mai incarcat cartela foarte mult timp). Dar banuiesc ca nu e cazul. Deci daca e o cartela pe care o foloseai in mod regulat, nu ar trebui sa fie probleme. 

Daca intampini dificultati, ne poti scrie si aici si incercam sa te ajutam. 

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

MCostel
Explorator

Buna,

Sigur că poți însă va trebui sa te deplasezi într-un orange shop ( nu store).

Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-schimb-cartela-sim-prepay-70 

arsradu
#StarMember

Neata!

Se poate,da. Doar sa te duci intr-un Orange Shop, si sa poti face dovada ca acel SIM ti-a apartinut. Sunt cateva intrebari de securitate la care va trebui sa raspunzi corect.
Nu-ti face griji, nu sunt probleme de fizica cuantica. Sunt legate de SIM-ul tau si de felul in care l-ai folosit. Chestii pe care utilizatorul de drept ar trebui sa le stie.

Deci da, mergi intr-un Orange Shop, le spui ca ti-ai pierdut cartela si ii rogi frumos sa te ajute cu una noua cu acelasi numar. Atentie sa nu te trezesti cu abonament. 
Procedura de mai sus NU necesita trecerea numarului pe abonament. Singurul caz in care ar fi nevoie de abonament este daca numarul a iesit din perioada de gratie (daca nu ai mai incarcat cartela foarte mult timp). Dar banuiesc ca nu e cazul. Deci daca e o cartela pe care o foloseai in mod regulat, nu ar trebui sa fie probleme. 

Daca intampini dificultati, ne poti scrie si aici si incercam sa te ajutam. 

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Da, se poate!

,,

Schimbarea cartelei SIM (furt, pierdere, schimbare format cartelă, deteriorare cauzată de client etc) - 1,92 € pentru orice plan tarifar, TVA inclus. Indiferent de motiv, poti solicita schimbarea gratuită a SIM-ului o dată în 24 de luni.

Locațiile în care poți cere o schimbare de SIM sunt :

  • dacă SIM-ul este defect/deteriorat: în orice magazin din reţeaua Orange (francize, parteneri şi Orange Shop) 
  • dacă SIM-ul a fost pierdut sau furat: doar în magazinele proprii Orange (nu şi la parteneri)".

Detalii aici:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-schimb-cartela-sim-prepay-70 

Baftă!