anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reîncărcare opțiune 5 euro

Edbo
Începător

Am făcut reîncărcarea opțiunii de 5euro. Prima dată cu credit cu cartela răzuibilă și apoi am activat opțiunea cu *100#. Dar nu am primit bonusul de 150GB care scrie în aplicație.

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Edbo: Pentru opțiunea de 5euro se primesc 5GB de net național. Dacă încărcarea/activarea opțiunii se face din MyOrange, atunci se mai primesc suplimentar 150GB. Ai descrierea opțiunii în screen-shot-ul de mai jos. Întrucât reîncărcarea ta nu a fost efectuată din MyOrange, bonusul de 150GB va lipsi cu siguranță. De altfel, chiar și la activarea din meniul SelfCare *100# ai fost informat de resursele cu care va fi activată opțiunea.

Te așteptăm pentru alte detalii aici pe topic sau regăsești aceste informații aici. Numai bine.

FLo1_0-1698904570940.png

 

FLo1_0-1698903513566.png

 

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

FLo1
#StarMember

@Edbo: Pentru opțiunea de 5euro se primesc 5GB de net național. Dacă încărcarea/activarea opțiunii se face din MyOrange, atunci se mai primesc suplimentar 150GB. Ai descrierea opțiunii în screen-shot-ul de mai jos. Întrucât reîncărcarea ta nu a fost efectuată din MyOrange, bonusul de 150GB va lipsi cu siguranță. De altfel, chiar și la activarea din meniul SelfCare *100# ai fost informat de resursele cu care va fi activată opțiunea.

Te așteptăm pentru alte detalii aici pe topic sau regăsești aceste informații aici. Numai bine.

FLo1_0-1698904570940.png

 

FLo1_0-1698903513566.png

 

Blue12
Senior

Bonusul il primesti numai daca reincarci prin MyOrange

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

La cele mentionate de colegi mai sus, as vrea sa adaug doar faptul ca atat activarea, cat si reactivarea trebuie facute manual din My Orange, pentru a primi acel extra-bonus.

Deci nu il vei primi daca optiunea se reactiveaza automat. Pentru ca aceea este o reactivare facuta automat de sistem, nu manual de catre user. Iar in cazul asta se primeste doar bonusul inclus in optiunea respectiva (55GB la optiunea de 5 Euro). Daca este suficient pentru nevoile tale, nu ai de ce sa-ti faci griji. Daca insa vrei si extra-bonusul de 100GB, trebuie sa dezactivezi si sa reactivezi optiunea manual, in fiecare luna, din My Orange.

Client Orange