anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reîncărcare automată programată

Christian07
Junior

Buna seara! Am incercat sa imi setez o reicarcare programata din aplicatia My Orange , am ales optiunea pt reincarcare automata si am sfarsit prin a imi reincarca contul de doua ori. Eu incercam sa imi programez o reincarcare automata pentru ziua in care imi expira beneficiile din optiune . Ce este de facut?

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Christian07: Bun venit în Comunitate. Activarea unei opțiuni recurente se face activând opțiunea dorită fie prin încărcarea de pe un abonament a contului respectiv, fie prin activarea opțiunii dorite din credit existent pe cont. Bănuiesc că nu ai în vedere vreuna din aceste variante. Atunci recurența nu va fi posibilă. Numai bine. 

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

vladut12am
Cunoscător certificat

Salut, @Christian07!

Să înțeleg că nu îți funcționează reîncărcarea automată programată?

Dacă nu știai, aceasta se poate efectua doar de pe un abonament ORO, valoarea creditului reîncărcat apărând lunar pe factură.

Ai detalii aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-fac-o-rencrcare-automat-programat-44

Succes!

Pololică
#StarMember

Salut!

Ce date ai selectat pentru reincarcarea programata? Daca ai incarcat pe 01.08 si ai programat ca urmatoarea sa fie pe 02 ale lunii, cam trebuia sa astepti sa treaca ziua de doi.

In urma cu vreo 3 ani (aproximativ) am programat doua cartele la reincarcare cu optiune, una fiind chiar in ziua in care vroiam sa se faca operatiunea. Nu a fost executata si am sunat la Relatii Clienti si mi-au zis ca programarea trebuie sa fie cu minim o zi inainte de data efectiva. Am incarcat manual si de luna urmatoare totul a fost automatizat.

FLo1
#StarMember

@Christian07: Bun venit în Comunitate. Activarea unei opțiuni recurente se face activând opțiunea dorită fie prin încărcarea de pe un abonament a contului respectiv, fie prin activarea opțiunii dorite din credit existent pe cont. Bănuiesc că nu ai în vedere vreuna din aceste variante. Atunci recurența nu va fi posibilă. Numai bine. 

arsradu
#StarMember

Salut,

NU exista reincarcare programata la prepay, decat daca intamplator ai si un abonament pe cont.

Client Orange