anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Problema trimiterea sms-uri

Adi_30
Începător
De ce nu pot trimite sms-uri? Telefon doogee x90 aplicatie prestabilită messages de la google.
4 Răspunsuri 4

FLo1
#StarMember
@Adi_30: Bun venit in comunitate. Pentru a putea trimite / primi SMS-uri, asigura-te de configurarea corecta a centrului de mesaje: Trebuie să ai următoarele setări pentru a putea folosi serviciul Mesaje Scrise - în meniul telefonului tău, la secţiunea Mesaje/Setari mesaje : tip: TEXT lungime: 160 caractere centru de mesaje: +40744946000 tip conexiune: GSM valabilitate: maximă Numărul Centrului de Mesaje poate fi adaugat urmând paşii: Aplicația de Mesaje > Setări mesaje > Profil original (Default profile) > Numărul Centrului de Mesaje: +40744946000. ----> detalii preluate de pe https://www.orange.ro/help/setri-sms-143 Revino pe topic daca ai nevoie de alte clarificari sau pentru a ne comunica stadiul rezolvarii problemei tale.

FaraUnID
Campion certificat
De primit poti? Din cate stiu eu aceste telefoane nu sunt comercializate pe canale oficiale in Romania. Prin urmare tind sa cred faptul ca trebuie efectuate setari manuale in ceea ce priveste "Centrul de mesaje" pentru a putea trimite SMS-uri. Ai incercat sa obtii setarile automate, din retea?

Razvan
#StarMember
Ce eroare primești? Verifica sa fie setat numărul centrului de mesaje.

DanielaH
Moderator
Adi, ai reușit să trimiți SMS? Ai verificat/ setat centrul de mesaje?