anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

prepay: durata valabilitate optiune 6euro la reincarcare online

liviu_militari
Începător

salut,
s-a schimbat cumva valabilitatea optiunii de 6 euro (minute + internet) la reincarcarea prin MyOrange?
Eu stiam ca la incarcarea online era de 30 zile si acum se pare ca este de 28 zile.
In a 29-a zi se pare ca am ramas fara resurse ....

Multumesc
Liviu

1 Soluţie acceptată‚

Da, începând cu 9 ianuarie 2023, perioada de valabilitate a extraopțiunii de 6 euro a fost redusă la 28 de zile. Practic, în loc de 12 extraopțiunii pe an, plătești 13. O zi binecuvântată! 😍♥️🥰

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember

Salut!

Modificari s-au produs, dar nu stiu daca e o eroare in setarea perioadei de valabilitate a optiunii sau chiar asta a fost intentia. Si mie mi se pare ciudat ca la optiunea de 5E sa fie 30 de zile, la cea de 6E doar 28, iar restul tot 30 (o exceptie ar fi cea de 12E care, la prima activare are 21 de zile, iar la recurenta are 30).

Da, începând cu 9 ianuarie 2023, perioada de valabilitate a extraopțiunii de 6 euro a fost redusă la 28 de zile. Practic, în loc de 12 extraopțiunii pe an, plătești 13. O zi binecuvântată! 😍♥️🥰

Tot 13 reincarcari pe an sunt si la optiunile cu 30 de zile (12 luni x 30 zile = 360 zile cu optiune valabila, dar mai raman 5 zile neacoprite...)

Miha_Z
#StarMember

Buna. S-a modificat perioada de valabilitate a opțiunii de 6 Euro din 9 Ianuarie. In luna Decembrie am primit un mesaj in care se aducea la cunoștință faptul că noua opțiune va fi de 28 de zile și dacă vreau să păstrez vechea opțiune cu resursele disponibile 30 de zile sa fac reîncărcare programată.

In My Orange se specifica valabilitatea resurselor celor 2 opțiuni de 5 E și 6 E. Initial am crezut că în My Orange nu se va modifica perioada activa, ci doar la reîncărcările din magazin. Din această lună, am inceput să încarc cu 5 E, că sunt resurse suficiente și mă ajunge și mai puțin. 😁

Screenshot_2023-02-17-16-26-02-757-edit_com.orange.contultauorange.jpg

Screenshot_2023-02-17-16-26-32-661-edit_com.orange.contultauorange.jpg