anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pierdut SIM prepay

user_18432275
Începător

Mi-am pierdut cartela SIM si am fost la un magazin orange. Mi-au spus ca nu pot sa-mi dea cartela SIM cu vechiul numar, doar daca imi fac abonament,  astai batai de joc, am abonament la ei la TV si imi spun ca trebuie si pe cartela SIM, o duc rau cu vanzarile?  

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Mergi in alt magazin (Shop, nu Store) si se rezolva. Din cate stiu, o sa fie nevoie de niste detalii (ultima reincarcare, ultimul apel, cand se activeaza optiunea, etc).

Legat de TV: ce se intelege prin cartela SIM? Cele doua cartele (SIM si cea care intra in TV in CI+) sunt, practic, identice ca aspect. S-a facut referire la cartela care intra in TV?

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember

Mergi in alt magazin (Shop, nu Store) si se rezolva. Din cate stiu, o sa fie nevoie de niste detalii (ultima reincarcare, ultimul apel, cand se activeaza optiunea, etc).

Legat de TV: ce se intelege prin cartela SIM? Cele doua cartele (SIM si cea care intra in TV in CI+) sunt, practic, identice ca aspect. S-a facut referire la cartela care intra in TV?

Jay
Campion certificat

Salut!

Pentru sim pierdut sau furat, doar în magazinele proprii Orange primești alt sim cu același număr, dupa ce furnizezi niste detalii (cum s-a spus deja) si buletinul, în magazinele partenere nu.. 

La ce fel de magazin ai fost?

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-schimb-cartela-sim-prepay-70

Anonim
Neaplicabil

Și în orange Shop se procedează la fel, am mers eu cu tata ca să își facă schimbare de sim și tot asa au zis ca își poate recupera numărul dacă face un abonament pe 6 luni, deci depinde peste ce angajați dai

Jay
Campion certificat

Foarte  urat.. Probabil ca unii încearcă în ideea ca nu toată lumea știe.. insa, cunoscând informația, eu n-as face în niciun caz abonament, daca as fi doar utilizator prepay.. i-as arata ca a greșit persoana..