anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange ofera bonus la 3 cartele SIM activate ?

Mădălin
Cunoscător certificat
Acum ceva timp am primit de la alt operator de telefonie un pachet de 12 sim-uri cu valoare 0. A completat domnișoara datele mele pe o tableta și mi-am dat interesul să le împart prietenilor in care aveam baza că le încărca.
După câteva luni de zile când toate au fost activate cu valori mai mari de 5 euro, am primit prin curier 4 cartele noi dar cu valoare de 5 euro.
Mi sa părut super fiindcă le folosesc într-un modem 4g .
1 Soluţie acceptată‚

Salut! In momentul acesta, avem in vigoare distribuirea SIM-urilor gratuite conform informatiilor de aici https://www.orange.ro/prepay/cartela-sim/. Aceasta este promotia aflata in derulare in prezent, prin care oferim Cartele Orange PrePay cu 0 euro credit.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

teacher_
#StarMember
Este ceva nou și pentru mine, nu am mai auzit de asta.

Miha_Z
#StarMember
Nu stiam de aceasta oferta de la alta firma de telefonie. O fi o strategie de a pastra clientii in retea. La Orange nu am auzit de vreo oferta similara.

Mădălin
Cunoscător certificat
Nu..am fost oprit in magazinul inmedio de o fată.Ca cele care împărțeau țigări acum câțiva ani

FaraUnID
Campion certificat
Cu mentiunea ca tu i-ai oferit drei respective datele date cu caracter personal, care date cine stie pe unde au mai ajuns si cate entitati au acces la ele in acest moment. Pentru o companie de marketing online, o asemena baza de date reprezinta aur curat. Avand acces la o asemena baza de date, companiile respective pot derula diferite capmanii promotinale targetate in functie de sex, varsta, aria geografica, etc.

Mădălin
Cunoscător certificat
Prelucrarea datelor de acest fel este cerută de absolut fiecare entitate de marketing. Primul lucru când soliciți o anumită informație este sa semnezi acordul european. Teoretic daca acest acord nu este dat nu poți face solicitări iar în mediul online, fara semnătura, toate datele sunt șterse la delogare? Nu?

FaraUnID
Campion certificat
"Prelucrarea datelor de acest fel este cerută de absolut fiecare entitate de marketing." - Asta nu inseamna ca trebuie sa si accepti sa te vinzi in halul acesta. Am vrut sa subliniez faptul ca tu nu ai primit acele SIM-uri (in prima faza cele cu 0 credit si apoi cele cu 5 euro credit) in mod gratuit si ca, vezi Doamne, ce favor ti-a facut operatorul X. Ai oferit in schimbul lor datele tale cu caracter personal, care date valoreaza mai mult decat 4 cartele cu 5 euro credit fiecare. Si inca un aspect pe care l-am omis, fara sa vreau in primul mesaj: Din cate inteleg eu acele SIM-uri gratuite au fost asociate oarecum cu datele tale de contact si corespondenta. Tu le-ai luat si "ti-ai dat interesul să le împarti prietenilor in care aveai baza că le încărca". Intrebare: Te-ai intrebat pentru macar o secunda ce se intampla daca un asemena SIM-uri era folosit in activitati ilegale, la cine venea prima data politia? Apropos, mai ai SIM-uri din alea ca tocmai mi-am dat singur o idee in aceasta perioada in care #StamAcasa ?!?!?

Mădălin
Cunoscător certificat
nu m-am gândit la asta nici măcar o secundă.

Salut! In momentul acesta, avem in vigoare distribuirea SIM-urilor gratuite conform informatiilor de aici https://www.orange.ro/prepay/cartela-sim/. Aceasta este promotia aflata in derulare in prezent, prin care oferim Cartele Orange PrePay cu 0 euro credit.

Mădălin
Cunoscător certificat
Interesant