anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Optiune 5 euro

Carol09
Junior

buna ziua! Am reincarcat cu 5 euro minute azi si am primit 5 gb plus 50 bonus si 900 minute nationale. Cu o zi inainte am primit sms ca oferta de 5 euro s a schimbat in 10 gb 50 bonus si 1000 minute nationale. De ce faceti asa?

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

In primul screenshot scrie sa activezi optiunea prin *100# si primesti 50 GB bonus.

Ai primit resursele conform ofertei:

delfinas_0-1688308672842.png

 

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai încărcat din My Orange sau altfel? Poate ceva nu le funcționează corect!

Dacă sunt neconcordanțe, te sfătuiesc să iei legătura cu ei prin Chat Djingo sau la 300/0374300300.

Pe Chat Djingo poți intra de aici:

https://www.orange.ro/servicii/chatbot/

Baftă!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Cele 1000 de minute inteleg din screenshot-ul tau ca s-au primit. Iar partea cu 10 GB e posibil sa fie la optiunile recurente, pe baza de credit (incarcare cu credit si activare opțiune recurenta din acel credit). De asemenea, e posibil sa fie si o eroare undeva. 

Client Orange

Într-adevăr, activarea opțiunii este DOAR cu 5GB internet național. DAR dacă activarea se face din contul MyOrange asociat numărului atunci se primesc 10GB, nu 5GB. Cele 1000 minute sunt defalcate în 900+100, deci nimic greșit. Nu este eroare în niciunul dintre cazuri. De asemenea, dovadă că opțiunea nu a fost activată din MyOrange: valabilitatea opțiunii în MyOrange este de 30zile / NU 28zile.

LE: @Carol09, dacă ai fi activat din contul tău MyOrange, ai fi primit chiar și bonus dublu, adică 100GB, nu doar 50GB. Nefăcând încărcarea din contul tău MyOrange, resursele de NET nu s-au dublat: adică ai primit 5GB+50GB în loc de 5GB+100GB.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Flo, eu am optiunea de 5 Euro Națională pe cont, activata din My Orange. Nu am 10 GB, am doar 5 GB (asta fara alte bonusuri, doar ceea ce e inclus in optiune). Dar banuiesc ca oferta se aplica optiunilor nou activate. Deci nu e si cazul meu. Cu toate astea...optiunea are valabilitate 30 de zile. Obisnuia, într-adevăr, sa fie 28 de zile (daca nu incarcai cu optiune, ci cu credit, si activata optiunea din acel credit), cu oferta veche, dar de ceva vreme, Orange a introdus 30 de zile si la optiunile cu reactivare automata. Am deschis si un topic pe tema asta la un moment dat aici

Acuma, nu stiu exact ce se intampla in cazul asta...dar ori e o problema in mesajul respectiv, ooori, sunt intr-adevar niste conditii speciale in care se primesc 10 GB in loc de 5.

La tine apar 10 GB pe cont?

Apropos, cred ca e doar o chestie de exprimare, in ceea ce privesc acele 900/1000 de minute.

In mesajele mai vechi, ai defalcat "900 nationale + 100 nationale/internationale". Acuma ai "1000 nationale, din care 100 sunt si internationale". Deci...as zice ca spune exact acelasi lucru.

Client Orange

@arsradu: Apar și 10GB și 5G.... dar de fapt cei 10GB sunt de la o opțiune inutilă pe care nu am putut-o folosi și am încărcat ulterior cu 5E. În fine, poveste lungă, fără rost. DA, 10GB este la opțiunea cu INTERNET de 5E, dar fără minute. Aici a fost confuzia când am căutat în opțiunile din app. Trafic de net dublu este doar la bonus-ul din MyOrange: 100GB, în loc de 50GB.

delfinas
#StarMember

In primul screenshot scrie sa activezi optiunea prin *100# si primesti 50 GB bonus.

Ai primit resursele conform ofertei:

delfinas_0-1688308672842.png