anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Opțiune 6 euro de un an de zile

dancaliniuc
Junior

Bună ziua voiam să vă întreb ceva în legătură cu cartela de 6 € pe un an de zile câștigată la jocul jocul celor de la Orange bonus pocus. Dacă dezactivez acea cartelă În cât timp pot se dezactivează?

Atunci pe loc sau mai pot folosi minutele până expira cele 30 de zile aferente unei luni.

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Din Regulamentul Campaniei Bonus Pocus punctul 6.5, lit (e):

"La finalul celor 12 luni de gratuitate, optiunea se reactiveaza automat lunar doar daca pe numarul
PrePay exista in cont 6 euro credit disponibil.
Optiunea poate fi dezactivata din contul My Orange. Odata dezactivata, optiunea nu se va mai
putea reactiva."

Sper sa fie util.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

delfinas
#StarMember

"Dezactivarea unei opțiuni se poate face:

  • din contul tău My Orange, secţiunea Tarife și opțiuni – Opțiuni active
  • prin apel la *100# , ramura Opțiuni, apoi Opțiunile mele active. Vei vedea afișate opțiunile active în contul tău în momentul respectiv.

    1. dacă ai activă o opțiune recurentă, selectează « anulare reactivare opțiune ». Anularea recurenței duce și la dezactivarea opțiunii, dar resursele rămân în continuare disponibile până la expirare (data inițială de valabilitate)

    2. dacă ai activă o opțiune de tipul recharge&go,  selectează “dezactivează opțiune”

Dacă ai o opţiune cu minute activă şi vrei să o înlocuieşti cu o altă opţiune, cea veche va fi dezactivată automat. Beneficiile vor fi disponibile până la data lor iniţială de valabilitate. În cazul în care dezactivezi o opţiune de internet, vei pierde beneficiile neutilizate în momentul dezactivării."

DETALII: https://www.orange.ro/help/cum-pot-activa-sau-dezactiva-o-opiune-prepay-51

dancaliniuc
Junior

Mai concret dacă eu am dezactivat din aplicația my Orange opțiunea 6 euro e un an de zile câștigată la acea concurs ea se dezactivează definitiv sau se reactivează Luna următoare din nou.

Orice opțiune dezactivată rămâne dezactivată, cu posibilitate de utilizare a resurselor până la finalul perioadei pentru care a fost activată inițial. Reactivarea se face în condițiile prevăzute la oferta respectivă.

Acea optiune ti se incarca lunar, timp de un an, deci e una recurenta, deduc eu.

Daca anulezi reactivarea, dezactivezi optunea, iar resursele raman valabile pana la expirare (data inițială de valabilitate).

De ce ai vrea sa renunti la o asemenea optiune gratuita?

Salutare,scuze că nu am mai răspuns.

Într-adevăr cea mai bună întrebare.

Haideți că va spun și de ce.

Totul se rezuma la prieteni și nu din aia adevărați.

Eu am câștigat o cartela de 6 euro pe un an de zile și i am pus o unui prieten și acesta drept răsplată urma să mă servească și el la randul lui cu anumite servicii(mai ieftine că valoare fata de cat valorează cartela).

După ce s a văzut omul cu cartela activata a uitat și cine sunt fata de înainte când mă sună zilnic și se ruga poate reușesc să îi pun și lui una daca câștig.

De asta am întrebat că el a ieșit nu știu cum din cont fara sa aibă acces la telefonul și contul meu my Orange și spune că acea cartelă ar fi dezactivată,varianta lui,că sa se scuture de orice obligație.

Acuma nici nu am cum verifica daca o mai are activa sau daca e adevărat ce zice el că ar fi dezactivata

Mor de ciuda,faci bine și ești luat de prost.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Din Regulamentul Campaniei Bonus Pocus punctul 6.5, lit (e):

"La finalul celor 12 luni de gratuitate, optiunea se reactiveaza automat lunar doar daca pe numarul
PrePay exista in cont 6 euro credit disponibil.
Optiunea poate fi dezactivata din contul My Orange. Odata dezactivata, optiunea nu se va mai
putea reactiva."

Sper sa fie util.

Client Orange

Buna,

Din păcate oferta odată dezactivată de către utilizator nu mai poate fi activata.

Ce va făcut să dezactivați oferta?