anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

număr suspendat în aplicația my orange

petrutl2
Începător

eu îmi încarce numărul la fiecare lună, acum urmează, sunt în perioada de suspendat în aplicația my orange așa îmi arată, și am luat de piniata party un bonus, dar nu îl pot lua, ce să fac din cauza ca e suspendat, a găsit cineva o soluție ?

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

Bună dimineața Petru. Numărul este suspendat până la o nouă reîncărcare. Acum depinde ce dorești: Reîncărcare nouă cu opțiune sau credit de pe contul tău MyOrange, sau activare opțiune din credit existent (dacă există). Dacă nu ai credit pe cont și ai nevoie de o reîncărcare ”de urgență” (40eurocenți), aceasta se poate efectua din meniul SelfCare *100#. Ai detalii aici

Ține cont că bonusurile din Pinata Party, chiar dacă sunt activate, se pot utiliza doar cu o opțiune activată pe cont de minim 5euro. Te așteptăm cu detalii suplimentare pentru alte informații. Numai bine.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember

Salutare!

Simplu, trebuie să reîncarci cu opțiune. Ai și aici un topic:

https://comunitate.orange.ro/t5/prepay/numar-prepay-suspendat/m-p/65680

Baftă! 

FLo1
#StarMember

Bună dimineața Petru. Numărul este suspendat până la o nouă reîncărcare. Acum depinde ce dorești: Reîncărcare nouă cu opțiune sau credit de pe contul tău MyOrange, sau activare opțiune din credit existent (dacă există). Dacă nu ai credit pe cont și ai nevoie de o reîncărcare ”de urgență” (40eurocenți), aceasta se poate efectua din meniul SelfCare *100#. Ai detalii aici

Ține cont că bonusurile din Pinata Party, chiar dacă sunt activate, se pot utiliza doar cu o opțiune activată pe cont de minim 5euro. Te așteptăm cu detalii suplimentare pentru alte informații. Numai bine.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Cu ce suma incarci de obicei? Intreb pentru ca s-ar putea sa ai nevoie de o reincarcare de minim 5 euro (poti activa si o optiune din acel credit, ca sa nu se consume foarte repede) pentru reactivare. Si da, premiile bonus din Pinata Party, au si ele nevoie de o optiune activa de minim 5 euro.

Client Orange