anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu functioneaza roaming-ul in Germania

Alina8
Începător

Buna ziua. Am cartela cu optiune roaming in tarile SEE 16 Euro si cu toate acestea nu am semnal in Germania. 

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Buna Alina,

Bine ai venit in Comunitate!

Daca optiunea e activa, e posibil sa nu fie semnal in zona respectiva. Alte persoane au semnal pe acelasi operator? Poti incerca eventual o selectie manuala de retea?

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Alina8: Bun venit în Comunitate. Înțeleg că nu funcționează nici un serviciu (voce/date mobile). Cu opțiunea activată încearcă una din cele 3 rețele din imaginea atașată. În funcție de zona în care ești, nu toate rețelele au semnalul excelent. Poți să confirmi că ești de mai puțin de 2 luni în roaming? Te așteptăm cu actualizări ale situației.

Screenshot_20230331-191333_Orange Travel.jpg

Anca07
#StarMember

Hallo Alina🤓,

Te asteptam sa revii cu mai multe info pentru a te putea ajuta. De exemplu: ai activat roaming-ul pe prepay inainte sa iesi din tara? Cum a intrebat si Flo, de cat timp esti in Germania? Sunt cateva intrebari esentiale pentru a te putea ajuta.

Daca nu ai reusit sa activezi roaming-ul inainte sa iesi din tara, o poti face urmand pasii de aici:

https://www.orange.ro/help/cum-activez-serviciul-roaming-pe-cartela-mea-prepay-65 

Te asteptam sa revii cu detalii!

Seara faina!🌙

DanielaH
Moderator

Alina, s-a rezolvat situația? Te așteptăm cu informații noi.