anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

minute si mesaje in loc de internet prepay la optiunea de 1 euro

Neaplicabil
o scurta povestioara: am nevoie de net de la orange; am gasit optiunea din atasament (nu scrie nicaieri ca e condtionata de incarcarea ori existenta altei optiuni pe cont) am incarcat un euro si am primit in loc de 50 de giga- minute si mesaje nelimitate in retea; poate sa ma ajute cineva? multumesc anticipat
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Daca activezi sau reincarci cu o optiune de minimum 5 euro credit la *100#, in magazinele sau la partenerii Orange sau prin orice alta metoda, vei primi 50 GB bonus. Optiunea in valoare de 1 euro credit nu iti ofera resurse de internet. Cu alte cuvinte, bonusul poate fi utilizat cu o optiune de minim 5 euro credit national iar in roaming cu o optiune de minim 10 euro credit in limita de date in Roaming SEE. Mai multe detalii gasesti aici https://www.orange.ro/prepay/

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

FaraUnID
Campion certificat
Din cate stiu eu bonusul de internet se aloca doar pentru reincarcarile de minim 5 euro. Cel putin asa scrie pe site-ul Orange.

Jay
Campion certificat
Minutele si mesajele, nelimitate in retea, erau ceea ce continea optiunea de 1 euro, timp de 15 zile.. nu ai primit in loc de.. ar fi trebuit sa le primesti impreuna.. conform pozei puse de tine.. Pe site am vazut ca spune de la minim 5 euro.. dar, am intrat si eu in cont acum sa vad.. intr-adevar asa apare.. Nu-mi dau seama daca este o eroare ca apare asa, sau ca nu ai primit si bonusul, pentru ca sunt probleme cu o parte dintre utiliatorii prepay momentan.. Tind sa cred ca este o eroare totusi, 50gb la 1 euro, chiar daca numai pentru 15 zile.. Cred ca numai un reprezentant Orange iti poate raspunde.. daca, dupa ce se remediaza situatia, nu primesti acel bonus..

Neaplicabil
e greseala si orange si-a asumat ce a scris pe site in fine, astept...Ei ii spun marketing, eu o numesc nesimțire. Yeah, clasic Orang

FaraUnID
Campion certificat
E greu de crezut ca pentru 1 euro sa primesti nelimitat minute & SMS in retea + 50 GB de internet. Nici macar Digi nu este asa de generos.

FLo1
#StarMember
Nu e greseala. E marketing. Aratati-mi un BONUS activ fara optiune de minim 5€ activa si eu ma abonez la ea. Nu exista, pentru ca orice bonus se activeaza de la optiune de5€ in sus, chiar daca-l primesti indiferent de valoarea incarcata.

Salut! Daca activezi sau reincarci cu o optiune de minimum 5 euro credit la *100#, in magazinele sau la partenerii Orange sau prin orice alta metoda, vei primi 50 GB bonus. Optiunea in valoare de 1 euro credit nu iti ofera resurse de internet. Cu alte cuvinte, bonusul poate fi utilizat cu o optiune de minim 5 euro credit national iar in roaming cu o optiune de minim 10 euro credit in limita de date in Roaming SEE. Mai multe detalii gasesti aici https://www.orange.ro/prepay/

FLo1
#StarMember
@Anonim: Daca nu ai inteles, sa stii ca orice bonus se primeste si se activeaza doar in schimbul a minim 5€. Altfel desi il vezi... nu-l ai.Simplu.