anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mai pot activa o cartela reincarcabila care a expirat de curand?

Geo2
Începător
mai pot activa o cartela reincarcabila care a expirat de curand?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Sansele sunt extrem de mici, deoarece numerele de telefon "expirate" sunt reciclate si reintroduse in sistem. Depinde ce inseamna acel "curand". Daca vorbim de cateva zile, poate cu un apel la serviciul clienti sau cu o vizita intr-un Orange Shop sa reusesti reactivarea acelui SIM, dar, repet, sansele sunt infime.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

FaraUnID
Campion certificat
Sansele sunt extrem de mici, deoarece numerele de telefon "expirate" sunt reciclate si reintroduse in sistem. Depinde ce inseamna acel "curand". Daca vorbim de cateva zile, poate cu un apel la serviciul clienti sau cu o vizita intr-un Orange Shop sa reusesti reactivarea acelui SIM, dar, repet, sansele sunt infime.

teacher_
#StarMember
Salut! Odată ce a expirat, acea cartela nu mai poate fi folosita. Am avut în trecut experiențe cu un sim , a fost al bunicii mele, la 3 zile după expirare, nu s-a mai putut face nimic, am incercat peste tot, in toate formele și nu am reușit salvarea numărului. Poate de acum 4-5 ani lucrurile s-au schimbat, dar nu cred...

Laura_cio
Senior
Și eu am avut problema aceasta tot cu cartela bunicii și nu se poate reactivarea cartelei Prepay decât dacă o transformi in abonament.

Vio73
#StarMember
Din câte știu, nu se poate! Din păcate!

Geo2
Începător
Va multumesc.frumos.

FLo1
#StarMember
@Geo: Cartela SIM a fost activata in trecut sau este una noua? Pentru oricare dintre situatii (SIM activat dupa perioada de expirare sau SIM care a depasit perioada de gratie), singura varianta posibila de recuperare a numarului ramane abonamentul. Pentru oricare varianta incearca intr-un shop Orange sau cu apel la Serviciul clienti.

Romeo_
Senior certificat
Odată ce-i expirată / Cred ca trebuie schimbată / Nu cu una oarecare / Ci cu una cu valoare 😉

DanielaH
Moderator
@Geo, care este situația cartelei tale? De când a expirat? Ne dai, te rog, mai multe detalii?

Giulian
Începător
Salut, daca mie mi-a scăzut acuma seara o mai pot reincarca?

DanielaH
Moderator
@Giulian, bun venit în Comunitate! Ți-a expirat creditul/ opțiunea sau perioada de grație? Ne spui, te rog, de cât timp este expirată?