anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mai exista SIM gratuit ORANGE prepay?

Anca07
#StarMember
Acum ceva timp in urma, pe site-ul ORANGE, aveai posibilitatea de a comanda un SIM gratuit.

Mai exista aceasta optiune? Am rasfoit tot site-ul ORANGE si am gasit subiectul arhivat, ceea ce m-a dus cu gandul la faptul ca nu se mai poate comada un SIM gratuit.
Daca nu mai exista aceasta posibilitate, stiti cumva daca se mai poate lua de undeva un SIM prepay cu un numar alocat, cu sau fara credit?
As aprecia sa primesc raspunsuri in cunostinta de cauza si nu copiate de pe diverse site-uri la un simplu search pe google (am facut si eu acest lucru) 🙂
Multumesc frumos!
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Buna Anca07, ‏‏‎ ‎ Cartela cu 0 euro credit si numar alocat sau cartela sim gratuita poti gasi doar in magazinele alimentare partenere Orange. Pe site-ul Orange o sa gasesti urmatoarea informatie asa cum a mentionat si Jay: "Cartela SIM Orange PrePay cu 0 E credit poate fi obtinuta gratuit de la partenerii Orange." Parteneri Orange sunt magazinele Orange Store sau EuroGSM daca mai exista. Daca o sa mergi in aceste magazine nu vei gasi cartela cu 0 euro credit, e posibil ca angajatii sa nu stie de existenta ei. Acum 2 luni am inceput sa caut aceasta cartela pentru ca voiam sa o incarc singur din contul de abonat, urmand sa activez o extraoptiune de roaming. Am cautat in tot orasul la parteneri Orange, ba chiar si smart shop si nu am gasit. Dupa aceasta experinta am facut o sesizare si am aflat ca aceste cartele se gasesc doar in magazinele alimentare partenere Orange asa ca am fost la un nonstop care avea un sticker cu Orange Prepay si am intrebat de aceasta cartela. Mai aveau doar 2 pe stoc, iar am luat-o una. In urma sesizarii a ramas ca informatia de mai sus va fi modificata pentru o mai buna comunicare. A trecut mai bine de o luna si e la fel. :( Sa ne spui daca ai reusit sa gasesti o astfel de cartela.

Vizualizare soluţie în postul original

26 Răspunsuri 26

Ascary
Campion certificat
Mulțumim Jay

FaraUnID
Campion certificat
In Shop-ri gaseti SIM-uri gratuite fara credit pe ele https://www.orange.ro/prepay/cartela-sim/ sau daca ai noroc si nimeresti peste un agent vanzari de calitate poti primi un SIM promotional (din acela oferit de companie pe la diverse manifestari unde Orange este partener). Mergi intr-un Orange Shop si spune-le ca esti clientul unei alte retele, esti nemultumit de serviciile lor si ca doresti sa te alaturi Orange dar ca doresti sa testezi mai intai calitatea serviciului. Intreaba-i daca-ti pot oferi gratuit un SIM prepay de test inainte de a lua o decizie. Nu vad care ar fi logica si de ce ai prefera un SIM gratuit ce are zero credit si pe care sa-l reincarci tu in detrimentul unuia care are deja 5 euro credit dar la prima activare a cartelei primesti promotional beneficiile optiunii de 6 euro.

RafaHelper
#StarMember
Buna Anca07, ‏‏‎ ‎ Cartela cu 0 euro credit si numar alocat sau cartela sim gratuita poti gasi doar in magazinele alimentare partenere Orange. Pe site-ul Orange o sa gasesti urmatoarea informatie asa cum a mentionat si Jay: "Cartela SIM Orange PrePay cu 0 E credit poate fi obtinuta gratuit de la partenerii Orange." Parteneri Orange sunt magazinele Orange Store sau EuroGSM daca mai exista. Daca o sa mergi in aceste magazine nu vei gasi cartela cu 0 euro credit, e posibil ca angajatii sa nu stie de existenta ei. Acum 2 luni am inceput sa caut aceasta cartela pentru ca voiam sa o incarc singur din contul de abonat, urmand sa activez o extraoptiune de roaming. Am cautat in tot orasul la parteneri Orange, ba chiar si smart shop si nu am gasit. Dupa aceasta experinta am facut o sesizare si am aflat ca aceste cartele se gasesc doar in magazinele alimentare partenere Orange asa ca am fost la un nonstop care avea un sticker cu Orange Prepay si am intrebat de aceasta cartela. Mai aveau doar 2 pe stoc, iar am luat-o una. In urma sesizarii a ramas ca informatia de mai sus va fi modificata pentru o mai buna comunicare. A trecut mai bine de o luna si e la fel. :( Sa ne spui daca ai reusit sa gasesti o astfel de cartela.

FaraUnID
Campion certificat
Eu am obtinut un astfel de SIM prepay, nu cu foarte mult timp in urma, chiar in Orange Shop. Este adevarat faptul ca au incercat sa ma "oblige" - a se citi si ghilimelele - sa o reincarc pe loc la ei in magazin dar am refuzat politicos propunerea motivand faptul ca o voi renicarca online din contul meu de abonat. P.S. - Culmea e ca acel SIM prepay are si un numar de telefon intr-o combinatie eleganta si usor de retinut, ceea ce m-a surpins in mod placut.

Anca07
#StarMember
Hello! Am gasit SIM gratuit!! :)) ideea e ca se gasesc la aproape orice magazin in care poti sa reincarci sim-ul tau cu credit sau extraoptiune direct, doar ca acele magazine au regulile lor pe care trebuie sa le respecti daca vrei sa primesti un sim. Asadar, am ajuns la un magazin, am intrebat, mi s-a raspuns ca au sim-uri orange cu numar si 0€ credit, doar ca nu imi pot da decat daca fac o reincarcare de minim 5€ de la ei. Mi s-a parut cam abuziva regula si am plecat. Alt magazin in care puteai face o reincarcare orange, aceeasi intrebare, surpriza! Doamna a fost foarte draguta si mi-a oferit un Sim gratuit cu numar si 0€ credit! Am facut o reincarcare online de 3€ si am primit extraoptiunea de 6€ in locul celor 3€ incarcati. Este si posibilitatea de a renunta la activarea extraoptiunii si ramai cu creditul. Nu stiam de toate aceste lucruri, insa am reusit sa aflu de ele intreband:) Multumesc frumos tuturor pentru raspunsuri!

Gianni
Cunoscător certificat
Aici ai dreptate Anca 07 am luat și eu o cartelă cu credit 0 € de la un magazin alimentar ,am încarcat cu 5€ credit și mi s-a activat opțiunea de 6€ ,bineînțeles că înainte am fost informat,dacă sunt de acord cu această opțiune sau vreau să păstrez creditul.

teacher_
#StarMember
Am văzut la eMag că se vindeau telefoane sau accesorii care veneau cu o cartela SIM gratuit.

Theodor
Junior entuziast
Se găsesc și azi cartele gratis. La mine in cartier sunt la magazinul alimentar. Întrebați și la Orange shop. Nu au credit, doar au nr. În plus oferta actuala presupune la prima încărcare de 3 euro sa primești promoțional oferta de 6 euro. Rentează.

Gianni
Cunoscător certificat
Aceste cartele sunt cu scop publicitar,mulți o folosesc pentru 1-2luni după care o aruncă.Deficitul se va vedea la cei cu abonamente.

Vio73
#StarMember
Am văzut și eu ieri pe cineva care luase din Shop sim gratuit. Deci se găsesc!

Ascary
Campion certificat
Despre ce deficit vorbești Gianni,că nu am înțeles prea bine?

Gianni
Cunoscător certificat
Ascari, poate nu m-am exprimat eu destul de corect, dar luând-o în amănunțit, fiecare cartelă are un cost pe care îl suportă operatorul. Dacâ la acest cost se mai adaugă alți 3€ pentru ofertă, iar după terminarea ofertei cartela e desființată, înmulțim cu aproximativ 10.000 si vedem o simplă parte a deficitului. La scumpirea abonamentului această marjă se ia în consideratie pentru recuperarea acestui furt neacoperit