anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De unde pot cumpara un telefon prin programul phone credit?

Alessia08
Începător
Am strâns la reîncărcarea cartelei 16,5 euro bonus. De unde pot cumpara telefon prin phone credit?
1 Soluţie acceptată‚

Laura_cio
Senior
Poți folosi bonusul Phone Credit dacă numărul tău PrePay este în perioadă activă, doar în magazinul online Orange, dacă au trecut minim 72 de ore de la ultima utilizare. Intra in contul tău My Orange. Apoi, accesează secțiunea magazin online. De acolo poți cumpara telefoane cu banii acumulați.

Vizualizare soluţie în postul original

31 Răspunsuri 31

Laura_cio
Senior
Poți folosi bonusul Phone Credit dacă numărul tău PrePay este în perioadă activă, doar în magazinul online Orange, dacă au trecut minim 72 de ore de la ultima utilizare. Intra in contul tău My Orange. Apoi, accesează secțiunea magazin online. De acolo poți cumpara telefoane cu banii acumulați.

Jay
Campion certificat
Buna Alessia.. Punctele acumulate prin phone credit se pot folosi doar in magazinul online.. Cand vrei sa afli raspunsul la ceva ce te intereseaza, poti încerca inainte sa scrii 1-2 cuvinte, in bara de căutare, uneori este posibil sa găsesri raspuns la ce te interesează... de exemplu acest subiect s-a mai discutat... si, cu siguranta găsești si acest raspuns acolo.. Succes! 🙂

Razvan
#StarMember
Din magazinul online Orange sau din Orange Shop. Poți achiziționa un telefon prin phone credit dacă ai bonus credit de 6 luni în rețea sau maxim 24 luni, după care începe sa expire în fiecare luna, ceea ce ai acumulat lunar. Mai multe detalii găsești în topicul https://comunitate.orange.ro/questions/1993670-programul-fidelizare-phone-credit-dedicat-clientilor-prepay

Romeo_
Senior certificat
Alessia, depinde ce doresti sa cumperi cu acest bonus...eu am cumparat un telefon nokia pe care il folosesc sa ascult muzica si radio din Orange Shop pt ca tine foarte mult incarcat si nu descarc telefonul meu. Mai e varianta online dar cred ca “ce e-n mana nu-i minciuna” de aia zic sa mergi in magazin sa alegi ce ai nevoie sau doresti.

Vio73
#StarMember
Acest program te ajută să acumulezi euro în funcție de reîncărcările pe care le realizezi. Astfel, cu cât reîncarcarci prepay-ul cu valori mai mari, cu atât valoarea bonusului este mai mare. Ideea este s-o faci din My Orange. Poți folosi banii acumulați la achiziția unui telefon, eventual plătind o diferență. Succes!

Miha_Z
#StarMember
Romeo, tu ai putut folosi acel credit in Orange Shop? Pe site e specificat ca poate fi folosit doar in magazin online.

Vio73
#StarMember
Acum 2-3 ani eu am luat telefon din Shop în programul acesta.

Miha_Z
#StarMember
Ok. Deci in trecut se putea folosi Phone Credit si in Orange Shop, iar acum este exclusiv online.

Vio73
#StarMember
Ciudat, pentru că atunci nu se putea decât în Shop. În același timp, poate că e mult mai bine așa.

Romeo_
Senior certificat
Da Miha,dar acum doi ani si ceva l-am luat dand punctele bonus si o mica diferenta in lei...poate intre timp sau schimbat lucrurile

Neaplicabil
Poti achizitiona telefon direct din contul Orange si eu zic ca e muuuult mai bine asa, decat in magazin. Platesti terminalul din creditul strans, iar daca e nevoie restul sumei il achiti cu bani.

DanielaH
Moderator
@Alessia08, ai achiziționat telefonul dorit? Dacă apreciezi că răspunsurile pe care le-ai primit te-au ajutat, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. În felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membri să găsească mai usor informațiile dorite. Mulțumim!

Vio73
#StarMember
Oricum nu merge decât online, deci pică chestia cu magazinul.

FUSTEI_MIHAI
Junior
Magazin orange