anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot solicita creditul din optiunea de 1 euro inapoi pe prepay?

bgdnrd
Junior
Salutare, ma puteti lamuri va rog daca exista posibilitatea de a solicita inapoi creditul pe o cartela prepay? Am incercat astazi sa imi incarc telefonul cu 1 euro credit dar am ales "Optiunea 1 Euro Credit" in loc de incarcare credit propriu-zis. Am scris un mesaj cu textul "CREDIT" la 321 dar am primit un mesaj inapoi conform caruia "Nu poti beneficia de acest serviciu." desi nu am apucat sa folosesc optiunea activata.
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember

Salut! 

La optiunea de 1 euro nu se poate solicita creditul inapoi.

 

Clientii care achizitioneaza o cartela Prepay, primesc activa direct optiunea de 6 euro credit. Utilizatorii au posibilitatea de a cere creditul inapoi si apoi vor putea activa o alta optiune de voce/ date.

Pentru a face aceasta modificare, clientul trebuie sa trimita SMS gratuit la 321 cu textul CREDIT, pentru a primi 5 euro credit, in termen de 24 de ore de la activarea cartelei.

Modificarile nu pot fi facute daca au fost folosite din minutele, mesajele si MB inclusi in optiune.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

teacher_
#StarMember

Salut! 

La optiunea de 1 euro nu se poate solicita creditul inapoi.

 

Clientii care achizitioneaza o cartela Prepay, primesc activa direct optiunea de 6 euro credit. Utilizatorii au posibilitatea de a cere creditul inapoi si apoi vor putea activa o alta optiune de voce/ date.

Pentru a face aceasta modificare, clientul trebuie sa trimita SMS gratuit la 321 cu textul CREDIT, pentru a primi 5 euro credit, in termen de 24 de ore de la activarea cartelei.

Modificarile nu pot fi facute daca au fost folosite din minutele, mesajele si MB inclusi in optiune.

bgdnrd
Junior
Cred ca am inteles acum. In trecut am facut asta de mai multe ori din greseala din cauza interfetei aplicatiei MyOrange si eram curios daca mai am vreo sansa de a recupera banii sub forma de credit. Multumesc!

teacher_
#StarMember
Bine că a fost doar 1 euro... Dățile trecute ce valoare ai primit înapoi?

bgdnrd
Junior
Datile trecute am incarcat cu optiuni de 5 euro parca dar nu am reusit niciodata sa primesc creditul inapoi, asa ca ramaneam pe optiunea respectivă. Stiam ca la Vodafone puteam sa fac asta dar intre timp mi-am dat seama ca la ei se activa automat o extraoptiune cand incarcai credit si de-asta puteai sa ceri suma inapoi.

teacher_
#StarMember
Poți doar sa fii mai atent pe viitor, să încarci cu credit, care este la finalul opțiunilor.

Razvan
#StarMember
Faci solicitare la 300 sau pe chat Orange și vei primi 1 euro din partea Orange România, chiar dacă ai încărcat, din greșeală, cu opțiune. Eu am primit 4 euro discount pe abonament că am încărcat din greșeală cu opțiune direct pe nr. prepay. Baftă!