anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot incarca contul PrePay al unui utilizator din alta retea de pe contul meu Orange abonament?

mrj
Începător
vreau sa ajut un utilizator strain de reteaua Orange
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Nu poti reincarca din contul tau My Orange o cartela PrePay din alta retea. Din My Orange poti face reincarcari doar la PrePay Orange. Pentru reincarcare in alte retele poti lua cod de reincarcare si sa-i transmiti codul, sau sa mergi intr-un Shop al retelei respective si sa faci direct reincarcare pe numar, ori sa folosesti site-urile speciale pentru reincarcari.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Nu ai cum să încarci o cartelă prepay din alta rețea din contul tau Orange.. Poti sa-l ajuți doar plătind pentru reincarcare, nu ai cum de pe abonamentul tau, decat daca este client prepay Orange.

Razvan
#StarMember

Nu este posibil acest lucru, însă ii poți reincarca cartela, utilizând platforma de reîncărcare a operatorului respectiv sau site-uri de reîncărcare rapidă, de exemplu www.kartela.ro.

Romeo_
Senior certificat
Pentru aceasta ai nevoie de contul / cardul de la banca, nu poti incarca un alt utilizator din alta retea cu contul de abonament Orange ( se poate face doar daca este utilizator prepay Orange ).

Miha_Z
#StarMember
Nu poti reincarca din contul tau My Orange o cartela PrePay din alta retea. Din My Orange poti face reincarcari doar la PrePay Orange. Pentru reincarcare in alte retele poti lua cod de reincarcare si sa-i transmiti codul, sau sa mergi intr-un Shop al retelei respective si sa faci direct reincarcare pe numar, ori sa folosesti site-urile speciale pentru reincarcari.

Vio73
#StarMember
Îmi pare rău, dar nu se poate face reîncărcarea în altă rețea. Dar poți cu un card de pe o platformă de reîncarcare. De exemplu: https://www.online-prepay.ro/magazin-online/pc/home.asp Sunt și metodele clasice. Succes!

FLo1
#StarMember
Cel mai simplu incarci accesand reteaua "utilizatorului strain" si incarci utilizand un card bancar. Dar fara nici o legatura cu abonamentul de Orange al tau.

Gianni
Cunoscător certificat
Cu ajutorul contului My Orange si abonament poți încărca numai PrePay de la Orange. Sau poți folosi una din recomandările colegilor mei. Eu personal folosesc aplicația BT 24 pentru reîncărcări în alte rețele sau chiar în Roaming ;))