anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot folosi bonusul de internet?

Cristian4
Junior

Salut,

Recent mi-am activat cartela de PrePay si nu stiu cum sa activez bonusul de 140 GB de internet. Cum pot sa activez bonusul?

IMG_2531.jpeg

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Salutare!

Sub fiecare bonus scrie: "bonus utilizabil cu optiune activa de minim 5E". Activeaza o optiune care se incadreaza in cerinta si vei putea folosi acel bonus (vezi ca ai consumat deja 0.46E din credit).

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Pololică
#StarMember

Salutare!

Sub fiecare bonus scrie: "bonus utilizabil cu optiune activa de minim 5E". Activeaza o optiune care se incadreaza in cerinta si vei putea folosi acel bonus (vezi ca ai consumat deja 0.46E din credit).

Sa inteleg ca la urmatoarea incarcare pot folosii bonusul.

Buna ziua, am o intrebare, de ce pt bonus sa.l primesti te obliga sa reincarci cu credit pe langa incarcarea prepay??? Pai atunci nu mai este bonus!!! Un bonus este gratis, asa il primeam in Italia, se activa cand incarcam prepay da nu si credit, le.am scris acest aspect la orange dar nu am primit nici un raspns, oare de ce????? Pt ca nu este normal daca imi dai bonus sa.mi cer bani in plus dupa ce incarc prepay. Mltmesc anticipat.

@Caterina157: Bun venit în Comunitate. Ai înțeles greșit: Bonusul ți se acordă la fiecare reîncărcare, indiferent ca e cu credit sau extraopțiune. În schimb activarea bonusului este dependentă de existența pe cont a unei opțiuni activate de minim 5€. Simplu, ca la Orange.  Revino pentru alte detalii. 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Cristian,

Dupa cum zicea si Pololica, pentru a putea folosi acel bonus (la finalul resurselor incluse in optiune), trebuie sa ai activa o optiune de minim 5 Euro. Este deja? Daca nu, trebuie activata.

Client Orange

Da, era activata o optiune de 12€.

@Cristian4: Așa cum ți-au menționat colegii, opțiunile bonus se activează activând o extraopțiune de minim 5€. Și da, se pare că nu mai ai nici o extraopțiune ACTIVĂ la acest moment. Te așteptăm pe topic pentru alte informații.  

Ok, multumesc mult pentru ajutor! 😁

@Cristian4: Cu plăcere. Te așteptăm și cu alte contribuții/probleme/ soluții aici în Comunitate. Nu uita să selectezi răspunsul considerat de tine ca util problemei menționate de tine.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Daca este deja activa acea optiune, atunci si bonusul este disponibil. Dar, dupa cum ziceam si mai sus, se consuma intai resurse inclusele in extraoptiune, dupa care acel bonus. Deci, nu te astepta sa vezi scaderea direct din bonus atata timp cat inca ai resurse in extraoptiunea respectiva.

Client Orange