anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot activa bonusul de 150GB?

Maria30
Junior

Precizez ca am încărcat cu 5euro.

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Bonusul de 155 de GB de la optiunea de 5 Euro se activeaza automat, odata cu activarea optiunii. Dar trebuie sa fie optiune, nu credit. 🙂

arsradu_0-1694685208306.png

 

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Optiune 5 Euro sau credit 5 Euro?

Client Orange

credit 5 euro 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

In cazul asta, activeaza si o optiune pe baza acelui credit, din My Orange (eventual pe WiFi ca sa nu-ti ia din credit pentru date mobile) sau de la *100#.

Client Orange

Si in opțiune de 5 euro cum se activează bonusul?

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Bonusul de 155 de GB de la optiunea de 5 Euro se activeaza automat, odata cu activarea optiunii. Dar trebuie sa fie optiune, nu credit. 🙂

arsradu_0-1694685208306.png

 

Client Orange

Multumesc!

@Maria30: Cum ți-e mai ușor să faci activarea opțiunii: Prin serviciul SelfCare (apel la *100#) sau din aplicația MyOrange? Până la activarea opțiunii ai grijă să nu fie ”datele mobile” active la telefon, pentru că vei consuma din credit. 

Activare din SelfCare: Din meniul principal alegi 3 Opțiuni -> 2. Opțiuni cu minute -> 3.Opțiunea 5E 28zile

Activare din app MyOrange: selectezi din meniul principal ”Abonamente și opțiuni”, după care selectezi ”Alege” pe opțiunea dorită (Opțiunea de 5euro credit), și apoi ”Finalizează”. Simplu 🙂

Revino pe topic pentru alte detalii sau să ne transmiți dacă ai reușit să activezi opțiunea dorită.

FLo1
#StarMember

@Maria30: Bonusul se primește la încărcarea cu credit/opțiune. Acesta se acordă automat la activarea/reactivarea opțiunii și are aceeași valabilitate ca beneficiile opțiunii PrePay alese. Alte detalii regăsești aici. Succes.

Carlosss
Explorator
  • Dacă îmi încarc telefonul cu 5€ opțiune ( din exterior exemplu un magazin)   observ ca primesc doar 50GB Bonus + 5Gb din opțiune..     odată primeam 100 bonus...
  • Întrebarea este..  dacă încarc cu 5€ credit și apoi întru cu "wifi" pe app MyOrange.. pot activa opțiunea de 5€ , sa ma bucur și eu de 155GB :)) ?  
  • Nu vreau sa achit cu un card pe aplicație ..
  • Îmi aduc aminte de vremurile bune, când se acumula tot netul lunar și aveam Giga pentru toată lumea.. of of 😆🤣 ( mă  iertați)  

Carlosss
Explorator

🫢Dau click pe abonamente și optiuni

Screenshot_20230915_023424_My Orange.jpg

Screenshot_20230915_023513_My Orange.jpg

Screenshot_20230915_023552_My Orange.jpg

  • Deci așa pot încarcă din aplicație cu opțiune, dacă am credit 5-6€ ?
  • Și tocmai acum am descoperit asta?¿😂

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Neata Carlos!

Intr-adevar, daca ai credit pe cont, iti poti activa o optiune din el cu metoda descrisa de tine. Si da, acel credit poate sa provina de oriunde. Incarcare cu credit in magazin, cumparare online cu cardul, transfer credit de la un prieten, si tot asa.

Vezi doar ca optiunea este recurenta. Deci va incerca sa se reactiveze automat in fiecare luna (daca ai credit pe cont). Ai tot in sectiunea de Tarife si Optiuni, sus de tot, optiunile active pe cont cu data lor de reactivare. Daca nu ai nevoie de mai multe optiuni recurente, pentru simplitate si pentru a evita confuziile pe viitor, recomand sa dezactivezi ceea ce nu folosesti. 🙂

Client Orange

Neața Radu

Și dacă activez din app , având deja credit.. pot beneficia de 150.. GB net?   

Mulțumesc pentru răspunsuri!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Da. Bonusul se acorda, promotional intre 30 August - 21 Noiembrie, la activarea/reactivarea unei optiuni. Deci da, inclusiv din creditul existent. 🙂

Ai mai multe detalii aici (sectiunea Ce trebuie sa stiu despre binusurile de internet?).

arsradu_0-1694759132983.png

 

Client Orange

@Carlosss: Bonusul este pentru creditul reîncărcat, care se poate folosi cu o opțiune activă aferentă. Reîncarci cu credit.... primești creditul atunci, nu la activarea opțiunii. Însă chiar dacă se reîncarcă cu credit, bonusul se poate folosi doar cu opțiune activă. Simplu.