anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ceas smart nu ii mai merge cartela

cristinalaurav1
Începător

Bună ziua. Copilul are un smart ceas, dar nu ii mai merge cartela, care are deja 8 € pe ea. Am alta cartela dar întrebarea mea este dacă pot transfera credit de pe cea veche pe cea noua având în vedere ca doar ce am reînnoit contractul iar reîncărcabile se fac de pe abonament.

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@cristinalaurav1: Un SIM defect (nefuncțional) se poate schimba în orice Orange Shop, pe baza SIMului și a unei CI. Contul rămâne același, dar se schimbă SIMul problemă. Dacă e vorba de SIM cu număr nou, atunci creditlul nu-l vei putea transfera decât parțial (maxim 3€ lunar).

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember

In mod normal, transferul resurselor se face automat la o inlocuire de SIM. Daca ai luat o alta cartela, cu alt numar...e mai complicat. Nu stiu daca se mai poate. Dar poti eventual sa intrebi intr-un Orange Shop. Ideea e ca trebuie sa dovedesti cumva ca ambele cartele sunt ale tale.

In mod normal, se puteau transfera intre 1-3 Euro prin servicul Transfera Credit. Ai aici mai multe informatii. Dar se pare ca serviciul nu mai exista. Cel putin la mine nu mai e in meniu la *100#. Daca la tine merge, poti incerca si asa. Eventual faci mai multe transe, daca se poate.

Daca nu...cred ca cea mai buna solutie ramane un drum intr-un Orange Shop.

Client Orange

FLo1
#StarMember

@cristinalaurav1: Un SIM defect (nefuncțional) se poate schimba în orice Orange Shop, pe baza SIMului și a unei CI. Contul rămâne același, dar se schimbă SIMul problemă. Dacă e vorba de SIM cu număr nou, atunci creditlul nu-l vei putea transfera decât parțial (maxim 3€ lunar).

cristinalaurav1
Începător

Mulțumesc frumos pt raspuns

@cristinalaurav1: Cu plăcere. Te așteptăm aici să ne relatezi dacă ți s-a rezolvat problema.