anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce vechime trebuie sa aiba cartela pentru a face un abonament cu telefon?

Ionut83
Junior
Vreau sa imi trec nr de telefon la abonament. Ce vechime trebuie sa aiba cartela?
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @Ionut83, ‏‏‎ ‎ Pentru a putea trece la abonament de la cartela trebuie sa ai o vechime de minimum 12 luni în rețea. Mai multe detalii gasesti accesand acest link: https://www.orange.ro/abonamente/migrare-de-la-cartela/ ‏‏‎ ‎ Daca mai ai si alte intrebari te asteptam aici in comunitate!

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember
Cred că poți s-o treci oricând pe abonament, pentru ca nu văd să te rețină ceva/ cineva.

Ionut83
Junior
Am incercat ceva si spunea ca 3 luni

Razvan
#StarMember
Îți recomand să pui și această întrebare la 300 sau chatul Djingo, în mod normal nu ar trebui să fie nicio problemă, decât dacă agentul vroia comision din abonament per client nou.

Ascary
Campion certificat
Salut Ionut,asa cum spun si colegii mai sus,poti trece de la prepay la abonament oricand fara nici o restrictie.

RafaHelper
#StarMember
Salut @Ionut83, ‏‏‎ ‎ Pentru a putea trece la abonament de la cartela trebuie sa ai o vechime de minimum 12 luni în rețea. Mai multe detalii gasesti accesand acest link: https://www.orange.ro/abonamente/migrare-de-la-cartela/ ‏‏‎ ‎ Daca mai ai si alte intrebari te asteptam aici in comunitate!

Vio73
#StarMember
Cu telefon , da, ai dreptate, îți trebuie vechime. Nu am observat acest aspect, îmi cer scuze!

Ascary
Campion certificat
Aaa cu telefooon :)))) acum am observat si eu ce vrea colegul nostru defapt 🙂

Razvan
#StarMember
Mai bine îți iei direct abonament, dar nu poate lua telefon în rate, decât după 18 luni, probabil ține mai mult de istoricul financiar și de încrederea acordată pentru utilizarea serviciilor și pentru a se asigura că îl și va achita după ce îl cumpără/ridică din magazin online/offline.

DanielaH
Moderator
@Ionut83, confirmăm și noi că pentru a putea trece la abonament de la cartelă trebuie să ai o vechime de minimum 12 luni în rețea. Poți marca răspunsul lui rafa.helper ca soluție pentru că este cel corect. Te mai așteptăm.