anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce se întâmpla dacă sun la 401 de pe o cartela prepay orange?

Anonim2
Junior
Ce se întâmpla dacă sun la 401 de pe o cartela prepay orange?
1 Soluţie acceptată‚

Neaplicabil
Numarul 401 e doar pentru abonati. Si da, n-o sa mearga pe prepay, indiferent daca ai sau nu credit. Ce se intampla daca suni de pe prepaid? Nimic, se inchide apelul. :)) Pentru prepaiy ai nr. 300. Apelurile dupa ora 21:00 (sau de la al treila apel pe luna) se fac contra cost (55 centi/apel).

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Numărul 401 este apelabil non-stop, pentru abonați, cu 0.14€/minut, primele 40 secunde gratuit, deci, după un număr de prepay, nu cred ca face apel.. n-am încercat, dar, din formularea informațiilor prezente pe site, asta înțeleg.. https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-contactez-serviciul-clienti-187

Anonim2
Junior
Și dacă un client prepay are nevoie de asistenta după ora 21? Nu trebuie sa sune la numărul 401?

Vio73
#StarMember
Salutare! Poți încerca, dar în același timp, ai în vedere să-ți rezolvi în timpul zilei problemele pe care le ai de rezolvat. Succes!

Jay
Campion certificat
Eu nu sun nici ziua la serviciul clienți, noaptea nici atât, pentru ca sunt multe lucruri care se pot rezolva din contul My Orange sau prin *100#.. insa, am sunat la 300, de test și nu-mi spune ca nu au program, îmi spune ca va dura mai mult pana îmi va răspunde cineva.. Pentru prepay poti suna la 300 sau 0374300300, cum apare în link-ul pus mai devreme, sau în poza atașată acum.. Dacă ai o problemă ce nu suporta amânare și nu poți rezolva prin contul tău My Orange, nici prin chat, ar trebui sa ai ceva credit pe cartela, pentru ca la prepay accesul la un operator este de 0.55€/minut.. si nu știi în cat timp iti poate răspunde..

Anonim2
Junior
Am sunat la 401 și nu a mers

Neaplicabil
Numarul 401 e doar pentru abonati. Si da, n-o sa mearga pe prepay, indiferent daca ai sau nu credit. Ce se intampla daca suni de pe prepaid? Nimic, se inchide apelul. :)) Pentru prepaiy ai nr. 300. Apelurile dupa ora 21:00 (sau de la al treila apel pe luna) se fac contra cost (55 centi/apel).

Salut, Numarul 401 este disponibil doar pentru abonati. Daca suni de pe un PrePay la 401, apelul nu ti se va conecta. Asa cum spunea si arsradu, daca vrei sa discuti cu un operator Orange de pe o cartela PrePay dupa ora 21:00, trebuie sa suni tot la 300 - Serviciul Clienti - si vei fi redirectionat automat catre serviciul tarifabil. Taxa este de 0.55 euro/ apel.