anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cartela SIM pierduta

BarthaArpad
Junior

Buna ziua!

Am avut o cartela sim cu numarul 0757****** era cartela prepay dar am pierdut odata cu telefo  si vreau sa stiu daca mai pot procura numarul vechi .

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Mergi intr-un Orange Shop cu buletinul si vezi daca se poate face ceva. Va trebui sa dovedești cumva ca acel numar a fost al tau. 

De asemenea, dupa cum spuneau si colegii, nu ne ajuta cu nimic numarul tau de telefon. Nu suntem angajati Orange, suntem clienti Orange. Deci, recomand sa nu-ti lasi numarul peste tot. Altfel risti sa te sune si cine nu vrei. 🙂

Ai optiune de editare la fiecare postare de-a ta. Poti sa modifici de acolo.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

FLo1
#StarMember

@BarthaArpad: Bun venit în Comunitate. Să editezi mesajul pentru a nu apărea numărul de telefon. Pentru recuperare, cu CI-ul la un Orange Shop, și completând o declarație de pierdere, poate ai noroc si îl poți recupera. Sper că mai știi miște detalii (apeluri /SMSuri) trimise de pe acel număr, ca verificare. Altfel, pentru recuperare posibil să trebuiască să faci abonament pe acel număr. Succes.

Buna ,dar am deja un abonament la numarul de telefon 0753657410 si nu stiu daca mai pot recupera cartela prepay vechi 

@BarthaArpad: Nu mai lăsa numărul de telefon la îndemâna tuturor. Comunică-l doar la Orange, la cerere. Aici suntem clienți ca tine. Numărul prepay dacă mai este disponibil,  în cel mai rău caz, îl recuperezi cu abonament pe acel număr. 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Mergi intr-un Orange Shop cu buletinul si vezi daca se poate face ceva. Va trebui sa dovedești cumva ca acel numar a fost al tau. 

De asemenea, dupa cum spuneau si colegii, nu ne ajuta cu nimic numarul tau de telefon. Nu suntem angajati Orange, suntem clienti Orange. Deci, recomand sa nu-ti lasi numarul peste tot. Altfel risti sa te sune si cine nu vrei. 🙂

Ai optiune de editare la fiecare postare de-a ta. Poti sa modifici de acolo.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Mergi la un Shop cu buletinul sau faci o sesizare din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Le explici situația și poate ai noroc!  Dar o faci repede, nu mai sta.

Baftă!

BarthaArpad
Junior

Buna ziua! cartela sim prepay pe care am avut are numarul 0747****** dar nu stiu daca il mai pot recupera 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Daca nu a fost deja alocat altcuiva, se poate recupera doar prin trecerea lui pe abonament. Daca a foat alocat, nu se mai poate recupera.

De asemenea, nu ajuta pe nimeni daca scrii numarul de telefon aici. Nu suntem Orange. Suntem clienti ca si tine. Iti recomand sa stergi sau sa editezi numarul de telefon. 

Client Orange

Salutare!

Cel mai bine este să pui o întrebare din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Mai jos, în pagină ai ,,Trimite-ne un mesaj".

Scrii acolo și vezi dacă și ce variante ți se dau!

Baftă! 

Salut!

Bănuiesc ca ai uitat sa îți încarci cartela și ai pierdut numărul. Da, se poate recupera dacă a fost pierdut recent și nu a fost alocat și sa ți-l activeze pe aceeași cartela. Deobicei nu fac asta și nu vor, zic ca nu se poate, dar se poate și trebuie sa și vrea cei de la Orange. Eu luna trecuta am recuperat un număr de Prepay de-al meu secundar de la Vodafone, pentru ca am uitat s-o mai încarc și am pierdut numărul. M-am rugat de ei, ca inițial nu prea voiau și nu prea îți dau numărul inapoi. Pana la urma au fost de treaba și mi-au cerut 3 informații, de când am cartela, când am încărcat ultima data și cu cât și ce opțiune am avut activa ultima data, iar apoi mi-au dat înapoi numărul pe cartela pe care a fost, cu obligația de a reîncărca imediat și a activa opțiune, ca în 24 ore îl pierzi iar și fără sa fac abonament. Dacă s-a putut la Vodafone, se poate și la Orange, doar ca trebuie sa te rogi de ei și sa ii rogi frumos. Suna la 300 sau ia legatura cu un operator în My Orange, chat Djingo. Sper sa reusesti

Anonim
Neaplicabil

La Vodafone mi-au reactivat un nr prepay deși trecuse o luna de la dezactivarea nr. Fără sa fac abonament, la orange nu se poate pt ca nu vor. Sunt foarte lacomi.

La orange inclusiv dacă ceri o schimbare de sim la prepay vor găsi n motive prin care trebuie abonament dacă vrei schimbare de sim

Salut, @BarthaArpad ! Ai reușit să îți recuperezi numărul de telefon?