anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cartela PrePay suspendata

SAdrian
Junior entuziast

Incerc de 2 zile sa-mi platesc cartela ... de 2 ori mi-au fost retinuti mabii de pe cont, dar cartela nu este reancarcata .... ce solutie exista pentru problema mea?

 

39 Răspunsuri 39

Pololică
#StarMember

Salut!

Ai incercat la 300 sa vezi daca iti pot oferi informatii? Ai primit vreo eroare la reincarcare? Cum ai incercat sa faci reincarcrea: prin aplicatia bancara, prin My Orange sau prin alte aplicatii?

SAdrian
Junior entuziast

Numarul este suspendat si nu pot sa sun la 300

 

vladut12am
Cunoscător certificat

Salutare!

În momentul în care ai reîncărcat cartela, ai oprit datele mobile?

În cazul în care nu, creditul s-a consumat rapid din această cauză.

Trebuie acordată o atenție sporită atunci când efectuezi reîncărcarea cu credit.

Cel mai recomandat este să reîncarci direct cu o opțiune.

Cand am reincarcat, nr. era suspendat si am incat de pe wifi.

Buna SAdrian,

Numarul este suspendat si tu l-ai incarcat cu credit/extraoptiune?

Daca ai reincarcat cu credit, cu ce valoare ai reincarcat?

Detalii despre perioada de gratie:

https://www.orange.ro/help/ce-nseamn-perioad-de-activitate-i-perioad-de-graie-47 

SAdrian
Junior entuziast

Am trecut de pe abonament pe cartela de aprox. 2 ani .... de atunci reincarc la fel .... optiunea 5 euro. In fond, nu trebuie decat sa dau 2-3 clickuri in aplicatie, ca si cardul imi este salvat acolo.

 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Da, n-ar trebui sa fie nicio problema...

Pot sa te intreb, unde mai exact ai vazut ca ar fi numarul suspendat? In general, chestia asta e comuna la abonamente. La cartelele prepay...nu prea. Sau, eu cel putin nu stiu sa fie.

De aceea mi se pare un pic ciudat ca ai zis ca numarul e suspendat.

Semnal banuiesc ca ai, nu? Nu e SIM-ul dezactivat sau ceva.

Client Orange

SAdrian
Junior entuziast

In aplicatia Orange, de pe telefon.

SAdrian
Junior entuziast

Sambata in 19.08 am primit SMS-ul ala .... "Beneficiile din optiunea ta de 5 euro credit expira maine ....."

teacher_
#StarMember

Salut! @SAdrian , de când ai numărul suspendat? Cand ai efectuat ultima reîncărcare?

SAdrian
Junior entuziast

Din 20.08.2023 .... faza interesant: acum ca m-ai intrebat cand am reincarcat ultimas oara, am intrat in aplicatie si vad ca ultima plata este din 21.08.2023 ... adica e inregistrata plata la ei.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ia legatura cu un consultant folosind una dintre metodele de contact de aici. Trebuie vazut in primul rand de ce e suspendat numarul.

îți pot recomanda de exemplu chat-ul Djingo. In cazul asta, pentru transfer la operator, trebuie sa scrii: “transfer operator”.

Client Orange

SAdrian
Junior entuziast

Am discutat de 2 ori .... nici un rezultat .... cum Djingo m-a pasat la un consultant, asa si consultantul m-a expediat catre o rezolvare pe email.
Am trimis si email cu dovezile celor 2 plati .... tot degeaba.

Pare ca rezolvarea este sa ma portez la Vodafone, Digi, sau care o mai fi.