anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cartela Prepaid suspendata

PLEB666
Începător

Am o cartela prepaid care zice pe my orange ca este in perioada de gratie pana pe 2 August 2023 si perioada de activitate 1 octombrie 2022. Se mai poate reincarca pentru a fi folosita in continuare ?

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Pleb, bun venit in Comunitate!!!

Da, cat timp mai esti in perioada de gratie, poti incarca acea cartela. Daca nu faci asta, din 3 august ti se inchide ael numar si intra in carantina pt 6 luni. Poti sa revendici numarul si-n perioada de carantina, dar  va trebui sa-ti faci abonament.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

delfinas
#StarMember

Pleb, bun venit in Comunitate!!!

Da, cat timp mai esti in perioada de gratie, poti incarca acea cartela. Daca nu faci asta, din 3 august ti se inchide ael numar si intra in carantina pt 6 luni. Poti sa revendici numarul si-n perioada de carantina, dar  va trebui sa-ti faci abonament.

Te contrazic. Am avut de acum, că le-au tăiat, câteva cartele prepaid cu 0 euro credit, in perioada de gratie până la anul. Nu mai am semnal pe ele. Daca ai zero euro le pot tăia oricând, pe motiv de inactivitate. Ce decizie proasta. Au pierdut un client sigur, sperând că vin alții. 

In teorie, e cum am scris eu. In practică...

Poate că sunt prea multe cartele blocate în perioada de grație, cu clienți "siguri" și au nevoie de numerele de telefon pt cei "nesiguri", dar care macar încarcă de 5 euro.

Foame mare, nu? Pai să reducă gratia la 6 luni, nu un an. Sau mai putin. Cine spune că dând vrabia din mana pe cea de pe gard, e mai bine? Și ce, a terminat rețeaua resursele de numere noi cumva? Ce ciudat? Aviz amatorilor, verificați cartelele des, lunar. Să nu vă treziți că sunt moarte deja.

Se subînțelege că rețeaua are nevoie de utilizatori și nu invers. De parcă nu există concurență. Dezamăgire!