anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cartela cu numar nu mai are credit inclus?

Mada_4
Începător
Cartela cu numar nu mai are credit inclus?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Exista 3 tipuri de cartele SIM: - una care are are credit inclus, DAR, la prima activare in contul cartelei se aloca promotional optiunea de 6 euro credit; - una care nu are credit si trebuie reincarcata dupa activare; - cartelele SIM oferite de Orange in cadrul diverselor campanii de marketing. Acestea din urma sunt pe un regim special, trebuie activate intr-un timp scurt de la intrarea in posesie si au perioada de gratie extrem de mica; De asemena mai exista SIM-urile de date care nu functioneaza in telefoane, ele putand fi utilizate doar in combinatie cu un router / modem. Acum, depinde de ce tip de SIM ai achizitionat tu si de unde l-ai cumparat.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Buna!.. Cartela cu număr pe care ai primit-o gratis sau pe care ai dat bani?.. Depinde cum, de unde ai achiziționat-o.. Dacă ai vrut o cartela și ai primit-o gratis, la cerere, dintr-un shop, atunci, nu..

Mada_4
Începător
Am platit pt cartela, nu am primit'o pe gratis

Jay
Campion certificat
Atunci ar trebui sa aiba și credit.. Pe ea nu scrie nimic, 4-5 €? Dacă nu scrie apelează *133# și primești sms cu valoarea creditului sau beneficiile disponibile..

Mada_4
Începător
Zice credit 0

Jay
Campion certificat
Nu știu ce sa-ti spun, din ce știu, daca e gratis, n-are nimic pe ea, dacă ai plătit, trebuia sa aiba credit sau resurse... Ai în link-uri info atât despre cartela cu credit cât și despre cea gratuita.. Deci, dacă n-are nici credit nici resurse, n-ar fi trebuit sa plătești pentru ea, cartela sim doar cu numar este gratuita.. plus ca, dacă ai plătit pentru ea, pe pachet ar trebui sa scrie 5€, din ce vad eu.. poți vedea inclusiv costul unei cartele.. https://www.orange.ro/magazin-online/accesorii/accesorii-accesorii-all/cartela-prepay-cu-5-euro-credit?gclid=EAIaIQobChMI0KLQ2_CA6gIVjIGyCh1tfAUlEAAYASAAEgL8afD_BwE&gclsrc=aw.ds https://www.orange.ro/prepay/cartela-sim/

FaraUnID
Campion certificat
Exista 3 tipuri de cartele SIM: - una care are are credit inclus, DAR, la prima activare in contul cartelei se aloca promotional optiunea de 6 euro credit; - una care nu are credit si trebuie reincarcata dupa activare; - cartelele SIM oferite de Orange in cadrul diverselor campanii de marketing. Acestea din urma sunt pe un regim special, trebuie activate intr-un timp scurt de la intrarea in posesie si au perioada de gratie extrem de mica; De asemena mai exista SIM-urile de date care nu functioneaza in telefoane, ele putand fi utilizate doar in combinatie cu un router / modem. Acum, depinde de ce tip de SIM ai achizitionat tu si de unde l-ai cumparat.

Ascary
Campion certificat
Toate SIM-urile pentru internet fix 4G (router) functioneaza si in telefoane la fel de bine.(doar sa nu pleci din zona unde a fost alocat)