anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cartelă pentru un telefon de rezervă, nefolosit uzual

RazvanAlex
Începător

Salutare, oameni buni!

Vreau să ofer unui vecin bătrân - care are un telefon vechi, fără internet - o cartelă PrePay cu care să putem comunica doar în caz de urgenţă, cum ar fi un accident sau ceva neprevăzut. Eu oricum îl vizitez zilnic şi el nu vorbeşte cu altcineva la telefon. Eu am cont Orange şi abonament de unde pot reîncărca cartela. Am observat că nu pot încărca decât minim 4 Euro pe lună. Aş fi dorit opţiunea minimă de 1 Euro. Problema e că este activă doar o jumătate de lună, deci nu poate fi plătită din abonament (care se plăteşte lunar). Ar trebui să merg din 2 în 2 săptămâni la un magazin Orange fizic? Sau cum altcumva aş putea beneficia de o plată cât mai mică, pentru un număr de rezervă, nefolosit niciodată?

1 Soluţie acceptată‚

GOLDzila
Explorator

SALUT !

Cred că cea mai bună variantă este opțiunea de 1 euro  la  15 zile  . Reîncărcați  apoi cu 10 euro și  stați liniștit   5 luni de zile .

Valabilitatea  se prelungește  automat  la această opțiune . 

Există  și varianta  de  a se încarca  automat la fiecare 15 zile  din contul  dumneavoastră  my Orange  cu aceasta  opțiune.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember

Salutare!

Le ai disponibile în My Orange, dacă te loghezi și le încarci de acolo:

https://www.orange.ro/myaccount/reshape/recharge/steps/1/minutes

Baftă!

svetalex
Maestru

Salut! Pentru situația pe care ai descris-o eu aș alege abonamentul YOXO de 9 lei. Nu cred că vei găsi o variantă mai ieftină și nici nu trebuie să ai grija plaților/prezentării în magazin pentru că banii sunt debitați în mod automat de pe card.

Poți vedea oferta accesând următorul link: https://www.yoxo.ro/oferta-de-abonamente/

 

FLo1
#StarMember

@RazvanAlex: Dacă este suficientă opțiunea cu resurse exclusiv în rețea, atunci reîcarci cu acea opțiune RECURENTĂ și se va reactiva automat la 2 săptămâni.... ori de câte ori dorești.

Totuși, cu 3euro ai opțiunea de 28de zile, și cu minute naționale. Cu recurența activată nu trebuie să mai si grijă de reîncărcarea prepayului.

GOLDzila
Explorator

SALUT !

Cred că cea mai bună variantă este opțiunea de 1 euro  la  15 zile  . Reîncărcați  apoi cu 10 euro și  stați liniștit   5 luni de zile .

Valabilitatea  se prelungește  automat  la această opțiune . 

Există  și varianta  de  a se încarca  automat la fiecare 15 zile  din contul  dumneavoastră  my Orange  cu aceasta  opțiune.