anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Apel video pe prepay

Neaplicabil
De ce nu se pot efectua apeluri video pe prepay?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Pentru utilizarea Apelului Video atat persoana care apeleaza, cat si persoana apelata trebuie sa detina: (1) un telefon compatibil 3G, cu caracteristici de Apel Video, (2) sa se afle in aria de acoperire a retelei 3G a Orange Romania, (3) sa aiba activ serviciul Apel Video Sursa - https://www.orange.ro/help/arhiva/telefoane-hardware/pot-efectua-apeluri-video-14858 Se intelege faptul ca trebuie sa ai si credit activ in cont pentru ca, asa cum a mentionat si @teacher_ , functia Apel Video consuma din credit si nu din resursele disponibile in optiune. Personal, nu-i vad rostul cat timp ai la dispozitie servicii precum Skype, Facebook Messenger si lista poate continua.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

teacher_
#StarMember
Nu cred că are legătură faptul că ești pe prepay. Verifica sa fie telefonul compatibil cu apeluri video, și verifica sa ai credit suficient, pentru că apelurile video nu sunt incluse in apeluri normale, ci sunt taxate.

FaraUnID
Campion certificat
Pentru utilizarea Apelului Video atat persoana care apeleaza, cat si persoana apelata trebuie sa detina: (1) un telefon compatibil 3G, cu caracteristici de Apel Video, (2) sa se afle in aria de acoperire a retelei 3G a Orange Romania, (3) sa aiba activ serviciul Apel Video Sursa - https://www.orange.ro/help/arhiva/telefoane-hardware/pot-efectua-apeluri-video-14858 Se intelege faptul ca trebuie sa ai si credit activ in cont pentru ca, asa cum a mentionat si @teacher_ , functia Apel Video consuma din credit si nu din resursele disponibile in optiune. Personal, nu-i vad rostul cat timp ai la dispozitie servicii precum Skype, Facebook Messenger si lista poate continua.

Vio73
#StarMember
Apelul video se activează atât pe cartelă, cât și pe abonament. Sincer, eu nu-i văd utilitatea, atâta timp cât ai wathapp sau alte aplicații.

Laura_cio
Senior
Ca sa nu consumi din resursele tale, folosește aplicațiile actuale. Dar, pentru a efectua un apel video, trebuie ca ambele persoane de pe fir sa aibă un telefon compatibil 3G, cu caracteristici de Apel Video, sa se afle in aria de acoperire a retelei 3G și sa aiba activ serviciul Apel Video.

Razvan
#StarMember
Apelul video a fost revoluționar în 2004, odată cu lansarea 3G, în ziua de azi, aplicatiile actuale înlocuiește cu brio nevoile de atunci, prin apel gratuit via wifi sau date mobile.

iuiu88
Cunoscător
Manacata, salut ! Poti efectua apel video pe prepay, atata timp cat ai CREDIT si nu optiune . De asemenea, mai ai nevoie de serviciul "Apel Video" activ. Eu nu l-am folosit niciodata deoarece onsider ca e destul de multa bataie de cap pentru a folosi acest serviciu .Tocmai de asta , iti recomand fie Facebook, What'sap sau Signal ( aplicatii pe care le gasesti in Play Store ) . Toate aceste aplicatii permit apeluri video si necesita doar conexiunea la Wifi, respectiv date din optiune . Mult succes in activitate !

DanielaH
Moderator
@manacata77, ai reușit să efectuezi apeluri video? Te-au ajutat răspunsurile primite aici? Daca da, marchează-l pe cel mai bun ca soluție.

Romeo_
Senior certificat
Eu folosesc Messengerul de la Facebook,WhatsApp...dar mai ai Viber,Skype daca nu reusesti cu functia apel video