anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am trimis mesaj Credit la 321. De ce nu am primit credit?

Tanum
Începător
Am trimis mesajul text Credit la 321. Acum cand am bagat noua mea cartela cu minute si Gb de ce nu am primit credit?
7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Mesajul de confirmare încă n-a venit? E posibil sa fi consumat deja din resurse?

FaraUnID
Campion certificat
Pentru a primi credit in locul optiunii nu trebuie sa fi consumat din resusrsele incluse in optiune. De asemenea trebuie sa astepti mesajul de confirmare.

Tanum
Începător
Deci am bagat cartela acum 2 săptămâni nu am consumat creditul pentru ca nu am primit credit. Când vine creditul? ???hhmm????????????

DanielaH
Moderator

@Tanum, când ai activat cartela PrePay și când ai trimis SMS pentru transformarea opțiunii în credit?

 

La achiziția unei cartele PrePay este activă direct opțiunea de 6 euro credit, cu posibilitatea de a cere creditul înapoi și de a activa o alta opțiune de voce/date.

Pentru a face această modificare, trebuie trimis un SMS gratuit la 321 cu textul CREDIT, pentru a primi 5 euro credit, in termen de 24 de ore de la activarea cartelei.

Modificările nu pot fi facute dacă din opțiune au fost folosite din minute, mesaje și MB incluși.

 

În cazul tău au fost îndeplinite aceste 2 condiții?

Tanum
Începător
Au fost îndeplinite doua condiții. Repet cand am bagat cartela nu am consumat creditul.

Tanum
Începător
Repet din nou. Atunci când am bagat cartela nu am consumat minutele mg gb mesaje apeluri. Au trecut de mult 24 de ore. De ce nu am primit credit?

DanielaH
Moderator
@Tanum, SMS-ul la 321 cu textul CREDIT l-ai trimis în primele 24 de ore de la activarea cartelei? Spune-ne, te rog, în ce dată ai activat cartela și când ai trimis SMS-ul?