anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am o cartela veche neactivata, mai este valabila? O mai pot activa?

Sobo86
Începător
Am o cartela veche neactivata, mai este valabila? O mai pot activa?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Daca mai ai cartela in ambalajul ei, ar trebui sa fie trecuta acolo si perioada de valabilitate in care o poti activa. Si eu am prin casa vreo 3 cartele cu credit pe care le puteam activa in primele 3 luni de la primire. Poti suna si la *100# si apoi alegi 6 valabilitate cartela.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Salut! Din ce stiu eu, dacă este o cartela primita cadou, trebuie activata in maxim 3 luni de la primire.. altfel nu mai ai ce face cu ea.. ar trebui sa scrie pe ambalaj.. si eu am irosit multe astfel de cartele, pana la cea de anul asta.. macar am activat-o... 🙂

Miha_Z
#StarMember
Daca mai ai cartela in ambalajul ei, ar trebui sa fie trecuta acolo si perioada de valabilitate in care o poti activa. Si eu am prin casa vreo 3 cartele cu credit pe care le puteam activa in primele 3 luni de la primire. Poti suna si la *100# si apoi alegi 6 valabilitate cartela.

Vio73
#StarMember
Nu poți ști decât numai dacă încerci să o activezi! E cel mai simplu mod de a afla dacă mai este valabilă sau nu. Succes!

FaraUnID
Campion certificat
@Sobo86 Depinde de tipul de cartela si depinde cat de veche este aceasta pentru ca perioada de valabilitate difera de la caz la caz in functie de regimul special al cartelei respective. In principiu daca este un SIM primit cadou / oferit gratuit pe la diverse campanii de marketing, acesta are o durata de viata extrem de scurta. Poti merge intr-un magazin Orange, iar ce de acolo au posibilitatea sa verifice daca acel SIM mai este sau nu in perioada de valabilitate.

Razvan
#StarMember
Dacă au trecut mai mult de 90 zile de la data primirii cartelei, aceasta nu mai poate fi activată.

Vio73
#StarMember
Am avut cu ceva vreme în urmă un prepay de care uitasem și când l-am activat (după vreo 8 luni), am avut surpriza să fie în regulă.