anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am făcut 2 reîncărcări de 24 euro, dar nu pot suna în țară. De ce?

nu_merge_de_loc
Începător
Nu merge sa folosesc extra optiunea pe care o am pe cont; am platit degeaba ca nu merge deloc. Eu am facut 2 reincarcari de 24 de euro, dar nu merge sa sun in tara deloc. Este normal ?
4 Răspunsuri 4

FaraUnID
Campion certificat
Reformleaza si ofera mai multe detalii. Nu suntem clarvazatori sa ghicim despre ce optiune este vorba si nici nu cunoastem situatia contului tau!

teacher_
#StarMember
Buna ziua! Daca ești în afara și vrei sa suni in tara, 1. Activează serviciul roaming, in cazul in care nu este activ. Poți face asta din contul meu Orange. 2. încearcă să pui prefixul țării, adică +40 înaintea numărului pe care dorești să îl apelezi. Și după cum spunea și colegul nostru, poți să fii puțin mai coerent in exprimare, pentru a te putea ajuta. Din ce am înțeles, ai efectuat doua reincarcari de 24 Euro și nu poți suna in țară....

teacher_
#StarMember
Revin, punctul 3. Daca ai primit opțiune de 12 Euro și tu ești în afara SEE, adică în afara spațiului Uniunii Europene, atunci este egal cu zero, pentru că nu o vei putea folosi. Poți să ne dai mai multe detalii, sau cel puțin în ce țară ești?

DanielaH
Moderator

@nu merge de loc, bun venit în Comunitate!

Îmi pare rău pentru situația descrisă de tine. Ne dorim să te ajutăm, dar pentru asta avem nevoie de mai multe detalii.

 

Spune-ne, te rog:

1. ai o cartelă prepay activă, corect?

2. ai serviciul de roaming activat?

3. în ce țară ești?

4. ce se întâmplă când încerci să suni în țară?

 

Orice alte informații pe care ni le oferi sunt binevenite. Îți mulțumim și te așteptăm cu răspunsuri.