anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Vechimea in retea te face client Premium?

Titelolt
Începător
Ce beneficii primesc daca am acelasi numar de telefon de 22 ani ?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!
Din păcate, nu te face! Eu am de vreo 23 de ani același număr și din păcate, nu prea mă pot lăuda cu cine știe ce beneficii, în afară de cele clasice ( bonusul de vechime), cele din pachetele Love și Family și ceea ce mi-am luat online sau am negociat la reprelungire.
Te sfătuiesc să ceri o ofertă personalizată în ultimele 3 luni sau imediat după ce-ți expiră perioada contractuală sau ia-ti de pe site ofertele care apar online ( acum e cea cu reducere 20%, fără telefon), vor fi altele în perioada imediat următoare ( iulie-augist), cu reducere în funcție de gradele de afară, etc.
Mai ai pe aici un topic recent cu aceeași temă:
https://comunitate.orange.ro/questions/2699411-oferta-client-premium
Sper să-ți fie de folos!
Succes!

 

Update 1 iulie 2021 - Oferta Orange Premium nu mai este valabila.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FaraUnID
Campion certificat
Vechime in retea NU te face client premium. - Vechimea in retea nu este egala cu vechime abonament. Corect? - Numar de telefon vechi de 22 de ani nu inseamna automat 22 de ani de abonament. Corect? - Poate fi un prepay pe care il reincarci lunar cu 10 lei cat sa nu pierzi numarul. Corect? Personal detin 3 numere, cel mai vechi avand cca 20 de ani. ZERO beneficii, ma rog bonus 10 GB / lunar de internet pe mobil pe fiecare numar. A existat o perioada in care programul Orange Thank You era impartit in 3 categorii distincte. In funcţie de valoarea facturii, clienţii Orange primau beneficii personalizate pe trei segmente valorice: Silver, Gold sau Platinum. Fiecare categorie cuprindea un set distinct de beneficii precum puncte Thank You, telefoane la preţuri speciale, cartele PrePay cu care vorbesc la tariful de 1 eurocent/minut (fără TVA), minute în reţea, mesaje scrise naţionale, minute internaţionale şi minute pentru apelurile primite în roaming. Intre timp s-a renuntat la aceasta schema de beneficii. La ora actuala singurul beneficiu real este acel voucher valoric (daca se mai ofera si ala) aferent vechimii abonamentului de voce, daca alegi un contract nou Orange Love.

Vio73
#StarMember

Salutare!
Din păcate, nu te face! Eu am de vreo 23 de ani același număr și din păcate, nu prea mă pot lăuda cu cine știe ce beneficii, în afară de cele clasice ( bonusul de vechime), cele din pachetele Love și Family și ceea ce mi-am luat online sau am negociat la reprelungire.
Te sfătuiesc să ceri o ofertă personalizată în ultimele 3 luni sau imediat după ce-ți expiră perioada contractuală sau ia-ti de pe site ofertele care apar online ( acum e cea cu reducere 20%, fără telefon), vor fi altele în perioada imediat următoare ( iulie-augist), cu reducere în funcție de gradele de afară, etc.
Mai ai pe aici un topic recent cu aceeași temă:
https://comunitate.orange.ro/questions/2699411-oferta-client-premium
Sper să-ți fie de folos!
Succes!

 

Update 1 iulie 2021 - Oferta Orange Premium nu mai este valabila.

delfinas
#StarMember
Un beneficiu ar fi 1 giga de net pt fiecare 2 ani petrecuti in retea. Teoretic, tu trebuie sa ai 11 GB de net gratuit pt vechimea in retea. In rest, nu vad alte beneficii... eu am 20 de ani in retea, abonament de 14 euro si nu am oferte deosebite fata de alti abonati.

Razvan
#StarMember
Clienții vechi și foarte vechi, sunt luați peste picior de către Orange când vine vorba de oferte de retenție în detrimentul celor care se portează sau migrează de la prepay la abonament.

Vio73
#StarMember
Din păcate, da, sunt mult mai importanți potențialii clienți sau cei care se abonează/ portează acum în rețea decât cei cu vechime foarte mare! Plus că beneficiile pe care le primești sunt în funcție de abilitățile tale de bun negociator la un moment dat! Unii am văzut că se portează din doi în doi ani, pentru a obține mai multe beneficii dar e bine să se știe și la ceilalți cum stă treaba cu acoperirea și alte aspecte, ca să nu dai din lac în puț!