anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Voi ați mai primit puncte thanks you din plăți cu card/ telefon/ ceas?

Tzappy
Junior entuziast
Mă refer la puncte din plăți cu card/telefon/ceas
11 Răspunsuri 11

Miha_Z
#StarMember
Nu, eu nu am mai primit. Cred ca s-a terminat promotia.

Tzappy
Junior entuziast
Dar e adevărat că punctele sunt valabile 3 ani, sau m-a păcălit tipa din shop să le folosesc aiurea ?

Jay
Campion certificat
În principiu asa e, sunt valabile 3 ani.. De exemplu, punctele primite în 2017 pe tot parcursul anului, ianuarie-decembrie, si neconsumate până la sfârșitul anului 2018, vor expira anul acesta, în 2020, la 31 decembrie.. Ideea e ca se tine cont de an, nu de fiecare lună in parte, astfel că punctele primite intr-un an, vor expira la sfârșitul celui de-al 3-lea an.. Ai mai jos link-ul pentru informatii puncte thank you.. Mai poti gasi si alte informatii în comunitate.. in timp, s-au mai discutat diverse subiecte despre puncte.. https://www.orange.ro/orange-thank-you/

Vio73
#StarMember
Probabil a fost ceva temporar!

RafaHelper
#StarMember
Da, eu am primit.

Ascary
Campion certificat
Eu nu cred ca punctele OTY ar trebui sa expire ca doar nu se imput stand in serverul Orange. Cred ca ar trebui lasate acolo oricat pana clientul decide sa le consume. Care este logica,nu au spatiu de stocare sau cer de mancare?

Razvan
#StarMember
Sa le consumi, ca să nu strângi foarte multe.

RafaHelper
#StarMember
@Ascary, logica este ca tu odata la 2 ani sa iti reînnoiești contractul si sa le folosești.

Ascary
Campion certificat
No problem,daca alegi sa prelungesti,sa-ti dea voie sa le pastrezi.

DanielaH
Moderator
@Tzappy, ai clarificat situația cu punctele Thank You?

Tzappy
Junior entuziast
Nu știu ce să spun. Mi-au spus că am atins numărul de 50 puncte. Ideea e că nu am mai primit puncte de pe data de 13, când am plătit factura. Nu cred că am făcut 50 de puncte în o treime din lună. Înainte primeam puncte tot timpul. Nici nu știam de cele 50 pe lună. Aștept lună mai ca să văd cum mai voi fi "păcălit". Iarăși, înainte să am orange love și orange money punctele ba creșteau, ba scădeau, făceam print screen ca să fiu sigur de treaba asta. Eu cred că doar atunci când nu ești în perioadă contractuală îți dau toată luna.