anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Transfer puncte Thank You catre altcineva

Laura_cio
Senior
Se pot transfera punctele Thank You către altcineva dacă nu vreau sa le folosesc sau se apropie de sfârșit perioada de valabilitate?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Da, poti, din contul tău My Orange secţiunea Beneficii - Orange Thank You, apoi urmează paşii:

 

Pasul 1. Alege cont: introdu numărul de telefon de pe care vrei să faci acest transfer

Pasul 2. La cine vrei să transferi: introdu numărul către care vrei să faci transferul şi numărul de puncte

Pasul 3. Câte puncte: alege câte puncte vrei să transferi 

Pasul 4. apasă butonul Transferă puncte. După finalizarea tranzacției, vei primi atât tu, cât şi persoana către care ai transferat puncte, un SMS de confirmare la alocare. 

 

Valabilitatea punctelor transferate rămâne neschimbată în urma transferului.

 

Update: Începând cu data de 16 septembrie 2021 nu mai este disponibil transferul de puncte thank you pentru abonații persoană fizică.

Vizualizare soluţie în postul original

26 Răspunsuri 26

Razvan
#StarMember
Sigur ca da La *100#, ramura Orange Thank You, pe baza parolei Thank You La 300 / 0374300300, ramura Orange Thank You, pe baza parolei Thank You Din contul tău My Orange, secțiunea Orange Thank You

Miha_Z
#StarMember
Poti transfera punctele Thank You catre alta persoana, atata timp cat ambele numere au cel putin 12 luni de vechime in retea si sunt active in momentul transferului. Poti transfera odata la 4 luni si maxim 300 puncte. Dar nu este permis transferul catre persoane juridice. Pentru transfer poti intra in contul My Orange, sectiunea Orange Thank You; ori apelezi *100# sau 300 -ramura Orange Thank You si introduci parola Orange.

Vio73
#StarMember
Se pot transfera, atât din My Orange, cât și de la *100#, etc.

Firefly
Cunoscător
Din câte am văzut eu da se poate, în aplicația my Orange îmi apărea opțiunea de transfer puncte între numerele mele, aveam 2 numere pe același cont. Cred ca este o idee foarte bună, de obicei mama nu le folosește și ar putea sa le transfere în contul meu. Nu am transferat pana acum dar voi încerca 🙂

costasgl
Junior entuziast
Poti transfera puncte thank you, atat de pe abonament cat si de pe cartela, le poti cumula si poti cumpara online sau in shop accesorii sau telefon la fidelizare.Transferul il poti face foarte usor prin intermediul aplicatiei My Orange, numai ca trebuie sa te asiguri ca au fost transferate si cumulate corect.Eu am facut asa ceva acum o perioada in urma si nu s-au transferat corect, ci doar partial si dupa o perioada de aproximativ 30 de zile, asa ca a trebuit sa sun la relatii clienti, sa deschid o sesizare si mai apoi sa se rezolve situatia.

Vio73
#StarMember

Da, poti, din contul tău My Orange secţiunea Beneficii - Orange Thank You, apoi urmează paşii:

 

Pasul 1. Alege cont: introdu numărul de telefon de pe care vrei să faci acest transfer

Pasul 2. La cine vrei să transferi: introdu numărul către care vrei să faci transferul şi numărul de puncte

Pasul 3. Câte puncte: alege câte puncte vrei să transferi 

Pasul 4. apasă butonul Transferă puncte. După finalizarea tranzacției, vei primi atât tu, cât şi persoana către care ai transferat puncte, un SMS de confirmare la alocare. 

 

Valabilitatea punctelor transferate rămâne neschimbată în urma transferului.

 

Update: Începând cu data de 16 septembrie 2021 nu mai este disponibil transferul de puncte thank you pentru abonații persoană fizică.

Vio73
#StarMember
Treaba cu transferul e valabilă doar la câteva luni. Sigur, dacă ai multe pe cont!

Jay
Campion certificat
Se pot transfera daca esti abonat de minim 1 an.. cel mai simplu mi se pare din contul My Orange.. Beneficii - Puncte Thank You - Transfera puncte..

Vio73
#StarMember
Da, dar știu că nu poți face lunar treaba asta, ci mai rar.

Jay
Campion certificat
N-am spus ca s-ar putea face lunar asta, doar mi-am spus parerea legat de intrebare.. si daca s-ar putea face lunar, oricum n-ai avea ce sa transferi.. pt ca, valoric, iti tb cateva zeci de abonamente (ma rog, n-am calculat, e doar un fel de a spune ca-ti tb multe) sa strangi atat de multe puncte incat sa merite sa transferi lunar.. Transferul se poate face o data la 4 luni si maximul de puncte care se pot transfera este de 300..

Miha_Z
#StarMember
Se merita sa transferi cand ai o valoare ce poate fi de folos, nu doar sa te afli in treaba. Si de au fixat transferul la minim 4 luni, au facut-o probabil in urma unui studiu.

Vio73
#StarMember
Probabil că s-au gândit ei că nu prea ai ce să transferi.

Miha_Z
#StarMember
Cu siguranta. Nici in cele 4 luni nu se strang cine stie ce puncte.

Vio73
#StarMember
Eu mai strâng de când am pachetul Love și au intrat în vigoare noile beneficii cu puncte duble.