anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Retur produs fara restiurea punctelor

bogapostu
Explorator
Nu am intalnit pana acum un dezinteres mai mare ca la Orange.
Am achizitionat un Xiami mi 10, la cateva zile de la achizitie apar probleme, nu auzeam deloc interlocutorii, indiferent daca sunam sau eram sunat, trebua restartat.
Am hotarat sa anulez comanda si sa trimit telefonul inapoi, urmand sa imi achizitionez un altul odata cu restiuirea punctelor (banii pot sa mai ramana, punctele vreau sa le folosesc).
Dupa notificare catre Orange, au trecut 4 zile pana a venit un curier, a doua zi a ajuns la Orange, si de acum mai trebuie sa treaca 14 PAISPREZECE zile lucratoare sa mi se aloce inapoi punctele (operatie, care de fapt dureaza, probabil 5-10 minute maxim)
Problema e ca 14 zile inseamna:
Adio Black Friday - se termina, nu mai am reduceri la telefoane
Adio oferta trafic dublu la net la reinnoirea unui abonament
Poate se termina oferta cu triplul punctelor OTY
Orange refuza sa rezerve un telefon dar imi tine banii si punctele OTY blocate 14 zile de la data primirii returului cand asta s-ar putea rezolva in cateva minute (si ar fi si normal).
2 Răspunsuri 2

RafaHelper
#StarMember
Salut @bogapostu, ‏‏‎ ‎ In mod normal o sa primesti punctele inapoi dupa ce se proceseaza returul, adica maxim 14 zile lucratoare. In cazul meu a durat aprox 7 zile lucratoare de la receptionarea coletului. ‏‏‎ ‎ Legat de campania de Black Friday oricum nu mai sunt oferte bune pe site, in acest moment sunt 89 de telefoane dintre care 66 sunt reconditionate. Si eu trebuie sa achizitionez un telefon nou, dar prefer sa mai astept. ‏‏‎ ‎ Oferta Bonus dublu net inclus este disponibil Online în perioada 12 noiembrie – 5 decembrie 2020, cu posibilitate de prelungire. Bonusul este disponibil exclusiv online la reînnoire sau la activarea unui nou abonament Fun de minim 8E (tva inclus), contracte pe 24 luni. ‏‏‎ ‎ Campania pentru triplarea punctelor OTY nu are o data de incheiere dar pana in ianuarie 2021 va mai fi disponibila.

bogapostu
Explorator
Deci trebuie sa ma bucur daca primesc punctele dupa o saptamana. Ideea e ca o operatiune de cateva minute este lasata sa se faca pe parcursul a 7/14/20 zile (14 zile lucratoare inseamna cam 20 xzile in cazul meu, pein si 30.11 si 01.12) cand s-a facut achizitia procesarea a fost instantanee... PS. Note 20 Ultra nu mai este, ieri era si era primul in alegerea mea, cine e de vina ca nu l-am prins?