anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

"upgrade" valoare puncte Thank You folosite online pentru achizitie

Procco12345
Junior entuziast

Buna ziua Orange!

Multumim pentru reducerea valorii punctelor folosite online ptr achizitie. Ele valoreaza de doua ori mai mult acum fata de trei ori cum era inainte. Aveti poate vreo explicatie pentru acest "upgrade" ?

 

Multumesc , 

Tineti-o tot asa!

37 Răspunsuri 37

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Acel upgrade se refera la achiziția unuia nou din magazinul online (doar acolo poți tripla punctele Thank you). 

Doar să ai grijă la abonamentul ales și sa arunci un ochi pe clauze. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Din păcate, da, observ și eu că nu mai sunt triple, ci duble, la achiziția unui telefon, cu prelungirea pe 24 de luni.

https://www.orange.ro/orange-thank-you/?utm_term=puncte%20loialitate%20orange&utm_content=262789029+...

Nu este bine, dar asta este situația!

Interesant, modificarea pare sa fie recenta (bine, nici nu am insistat sa vad de cand se aplica modificarile).

Săptămâna trecută am luat eu 2 telefoane, la două abonamente și erau triple punctele.

Nu este bine ce se întâmplă!

Punctele sunt un punct forte, cu atat mai mult cu cat se ofera bonificatie pentru achizitiile online (daca strangi punctele si cumperi un telefon nou mai scump, se va simti orice reducere)

Acum am observat și eu. Pe 29 aprilie încă scria ca valorează de 3ori mai multe(punctele mele valorau mai mult de 800de lei) Am ales un telefon, azi am vrut sa comand si vad ca îmi da numai 590de lei reducere pe puncte. Nu este cinstit așa. Ai in cos telefonul si nu te avertizează macar. Aplicația îți trimite o sute de mesaje push, dar informații de genul ăsta nu primești. Sunt si eu total dezamăgită.

RafaHelper
#StarMember

Salut @Procco12345

In comunitate suntem clienți Orange ca si tine. Daca ai nevoie de sfaturi te putem ajuta, iar daca ai nevoie de un răspuns de la Orange atunci va trebui sa iei legătura cu ei. 
Mai multe detalii despre punctele OTY găsești pe link-urile de mai jos:

https://www.orange.ro/orange-thank-you/

https://www.orange.ro/help/servicii-pentru-abonamente/orange-thank-you

 

In comunitate pe langa clienti sunt si reprezentanti Orange cum ar fi DanielaH, nu ma astept sa primesc raspunsuri de la clienti ci  "un gand" din partea lor..cum ar fi bullshit corporatist ca e greu si ca isi aliniaza deciziile de business luand in considerare mai muti facturi si la acest moment asta e decizia care a fost luata..dar ca sunt in continuare alaturi de noi bla bla greata:)

Da, am observat si eu ca nu mai sunt triplate punctele. Cu siguranța asta va supara multa lume 😞 desigur nu îmi place nici mie aceasta idee si nu o încurajez. 

RafaHelper_0-1714473831859.png

Ma bucur ca am luat un telefon luna trecuta. 

Probabil aceasta decizie e afectata de mai multi factori:

- vânzarea Orange Money, nu s-au tăiat punctele oferite pe tranzacții dar s-a redus valoarea acestora 😞

- posibilitatea de a folosi mai multe vouchere la o comanda

- situația economica slaba(pe care nu o vede nimeni)

Din cei 3 factori, cel mai plauzibil mi se pare posibilitatea folosirii mai multor vouchere simultan, dar... dar... cine si-a facut calculele ca va folosi punctele ca baza de reducere peste cateva luni, s-ar putea  ca informatia sa-i pice intr-un fel. Eu mi-am folosit punctele intotdeauna la finalul perioadei minime, nu inainte, si reducerea s-a simtit de fiecare data (probabil era mai mare reducerea prin puncte decat prin voucher).

cossmynell
Junior

Buna ziua. Stie cineva , a scazut valoarea punctelor thank you? Acum cateva zile punctele mele valorau 700 lei iar acum valoreaza 500 lei. Aveti idee de ceva modificari? Multumesc

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Salutare!

Se pare că nu mai sunt triplate, ci doar dublate la achiziția unui telefon cu prelungire pe 24 de luni.

Detalii aici:

https://www.orange.ro/orange-thank-you/?utm_term=puncte%20loialitate%20orange&utm_content=262789029+...

Și jos, la Întrebări frecvente!

Baftă! 

Punctele Thank You sunt valabile 3 ani de la data acordării lor și expiră pe 31 decembrie în cel de-al treilea an.
De exemplu, punctele acumulate între 1 ianuarie - 31 decembrie 2018 și neconsumate până la 31 decembrie 2019 expiră pe 31 decembrie 2021.

Sa nu cumva sa fi expirat o parte dintre ele (punctele 😋 ) daca nu le-ai folosit in limita a 3 ani ...