anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Punctele Thank You pot fi folosite pentru accesorii?

Doris
Începător
Punctele Thank You nu pot fi folosite pentru accesorii?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Da, punctele Thank You pot fi folosite si pentru accesorii.

Ai in imagine toate produsele pe care le poti achizitiona cu punctele Thank You (telefoane, obiecte conectate, accesorii, modemuri, tablete).

 

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

teacher_
#StarMember
Ba da, pot fi utilizate și pentru achiziția de accesorii. Conecteaza-te in magazin de pe contul tău, selectează accesoriile dorite și la final va apărea și contravaloarea punctelor OTY

Miha_Z
#StarMember
Pot fi folosite pentru achizitii de accesorii si mobile. Ai mai multe detalii si la aceasta intrebare. https://comunitate.orange.ro/questions/2062360-cumparaturi-puncte-orange-thank-you E indicat ca inainte sa postezi o intrebare sa dai cautare sa vezi daca s-a mai dezbatut subiectul.

Jay
Campion certificat
Pot fi folosite, dar, fix câte ai.. nu se dublează/triplează.. ca in cazul achiziției de telefon cu prelungire abonament pe 24 de luni..

teacher_
#StarMember
Ai detalii aici https://comunitate.orange.ro/questions/2190455-aflu-puncte-thank-you-folosi

Doris
Începător
Unde ar trebui sa apara mai exact?

Anca07
#StarMember
Daca esti in magazinul orange, logata cu contul tau, poti face o simulare alegand un telefon fara abonament, iar in josul paginii iti vor aparea punctele OTY si valoarea acestora pe care le poti folosi pentru achizitia acelui telefon, cu conditia sa ai 12 luni vechime in retea.

Jay
Campion certificat
@Doris, ca să poți vedea punctele, de unde ești tu acum, trebuie sa fii logat și sa ai produsul în cos... Am atașat o poza...

Vio73
#StarMember
Cu siguranță pot fi folosite și pentru achiziția de accesorii. Eu tot timpul îmi mai iau câte un mouse, o cască, un stick usb, etc.

Miha_Z
#StarMember

Da, punctele Thank You pot fi folosite si pentru accesorii.

Ai in imagine toate produsele pe care le poti achizitiona cu punctele Thank You (telefoane, obiecte conectate, accesorii, modemuri, tablete).

 

blankpour
Junior
Folosind punctele Thank You, "risti" sa ti se prelungeasca abonamentul cu 3 luni, chiar pentru accesorii. Orange are un marketing bun... pentru ei, nu pentru clienți.

blankpour
Junior
Explicati-mi si mie va rog, ce este cu scala aceea de la 0-90? Puteți? Astept cu nerabdare sa vad daca mi se confirma suspiciunea. Va mulțumesc!

Jay
Campion certificat
@blankpour, scala este cu punctele tale thank you și poți muta cursorul în direcția dorita, în funcție de câte puncte thank you vrei sa folosești.. daca nu vrei sa folosești punctele thank you, duci cursorul la "0" și apeși aplică.. Și, Orange nu prelungește perioada contractuala pentru achiziția de accesorii cu puncte.. Am cumpărat destule de la ei in 20 de ani, ca să știu asta.. 90×0.1×4.9 = 44.1 lei Calcul puncte în lei.. Ai 90 de puncte care valorează 9€ si, la un curs de ~ 4.9 lei/€ înseamnă ~ 44 lei..

Vio73
#StarMember
Nu știu la ce prelungire te referi, pentru că am luat de multe ori accesorii pe puncte și nu mi s-a prelungit nimic.

blankpour
Junior
Mulțumesc pt. raspunsuri... personal nu-i vad rostul acelei scale. Eu am perceput-o ca fiind un raport puncte/zile de prelungire (până la 90). @Jay... am înteles din explicația pe care mi-ati facut-o, pare logic însă cu toate astea, Orange ar trebui sa simplifice acest proces de cumparare online care in opinia mea si nu numai, este foarte anevoios si lasa loc de interpretări. O seara bună și încă odată mulțumesc!