anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Puncte de fidelizare...la oferta:)

cell_vmc
Junior entuziast
Ce parere aveti despre prelungiri contractuale care sa integreze puncte in loc de telefoane la preturi speciale? Considerati ca ar putea exista asemenea beneficii virtuale in online? Mie mi-ar conveni:)))
19 Răspunsuri 19

Razvan
#StarMember
Și în prezent se dau puncte thank you, pe care le transformi în reducere la telefon.

cell_vmc
Junior entuziast
Eu am avansat alta integrare logica a programului Orange TY

Vio73
#StarMember
Nu înțeleg exact la ce te referi. Cumva la cele care ți se dau la negocierea de la retention?

Miha_Z
#StarMember
cell_vmc, e interesanta propunerea ta. Ar putea fi pusa in practica la prelungirea abonamentelor pana in 11 Euro unde nu avem acces la mobile reduse. In acest fel clientii vor fi recompensati pentru persistenta in retea.

cell_vmc
Junior entuziast
Pachet de puncte, de pilda 500,1000 etc. fara achizitii produse, doar sa prelungesti numarul

Vio73
#StarMember
Acum am înțeles. Da, ar fi o idee bună!

Miha_Z
#StarMember
Din cate observ ne gandeam la acelasi lucru. Sunt pro ideii tale, cell_vmc.

Jay
Campion certificat
Nu este o idee rea, insa, cred ca ar trebui sa fie ca o varianta la prelungire, adica sa nu fie doar asta ci sa ai la alegere dintre niste variante, ca nu toti vrem sau avem nevoie de aceleasi lucruri.. sa poti alege puncte/telefon la un pret redus, macar putin :)/resurse/reducere la accesorii..

Miha_Z
#StarMember
Eu de 2 ani nu am niciun beneficiu trecand la abonamente de 7E si acum 5 E. Daca nu mai am acces la mobile reduse mi-ar fi placut sa am totusi alt beneficiu. Fie oferirea de puncte extra, fie cadou accesorii.

Vio73
#StarMember
@Jay, ideea ta mi se pare chiar mai bună!

Razvan
#StarMember
Asa este și acum, primești puncte, pe care dacă vrei le utilizezi sau nu. De obicei pana în 10 euro se dau cam 200 p, între 10 - 14 euro 300 p, între 15-20 euro 500 p, 20-25 euro 800 p și 26+1000 p, din care îți poți cumpăra un telefon la reducere.

Vio73
#StarMember
Cred că numai după negocieri intense vezi așa ceva.

Razvan
#StarMember
Depinde de abilitatea fiecăruia de a negocia.

Vio73
#StarMember
Trebuie să ai nervii tari și multă răbdare.