anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

La 150 euro acumulat este de 3 ori online?

Roxy_3
Explorator entuziast
Eu am abonament la orange de 15 ani. Am acumulat vreo 504 puncte, asta însemnând vreo 150 euro. Eu sa inteleg ca pot cumpăra un telefon online cu 3× valoarea 150 euro? Bineinteles cu prelungirea abonamentului pe 1 an sau 2.
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Tu nu ai acumulat 150 de euro, ci ai acumulat 504 puncte.. Aceste 504 puncte inseamna 50,4 euro pentru orice achizitie online sau dintr-un magazin fizic. Si, valoreaza 151,2 euro pentru achizitia de telefon online cu prelungire abonament pentru 24 de luni. La abonament nu se cumuleaza euro ci puncte si calculul este cel de mai jos.. - achizitie online sau magazin fizic orice produs = numar puncte * 0.1 deci 504*0,1=50,4 euro - achizitie online telefon cu prelungire abonament 24 de luni = numar puncte * 0.3 deci 504*0,3=151,2 euro Gasesti informatia si in contul My Orange la beneficii - puncte thank you ca in pozele de mai jos..

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Jay
Campion certificat
Tu nu ai acumulat 150 de euro, ci ai acumulat 504 puncte.. Aceste 504 puncte inseamna 50,4 euro pentru orice achizitie online sau dintr-un magazin fizic. Si, valoreaza 151,2 euro pentru achizitia de telefon online cu prelungire abonament pentru 24 de luni. La abonament nu se cumuleaza euro ci puncte si calculul este cel de mai jos.. - achizitie online sau magazin fizic orice produs = numar puncte * 0.1 deci 504*0,1=50,4 euro - achizitie online telefon cu prelungire abonament 24 de luni = numar puncte * 0.3 deci 504*0,3=151,2 euro Gasesti informatia si in contul My Orange la beneficii - puncte thank you ca in pozele de mai jos..

Ascary
Campion certificat
Buna Roxy,asa cum spune si colega Jay este de 3 ori 50,4 euro,dar ar fi fost asa de frumos de 3 ori 150 euro 🙂

Vio73
#StarMember
Bună! Nu înțeleg ce treabă au cei 15 ani? Punctele thank you sunt valabile vreo 3 ani. https://www.orange.ro/help/arhiva/contul-meu/cat-timp-sunt-valabile-punctele-orange-thank-you-29557 În rest, calculul este făcut corect!

RafaHelper
#StarMember
Buna @Roxy_3, ‏‏‎ ‎ Ai inteles cum se face calculul punctelor Thank You ? Mai ai nevoie de autor?

Roxy_3
Explorator entuziast
Da multumesc tuturor, am inteles cum se face calcul la puncte. Iar cu cei 15 ani ma gândeam ca na fiind un client asa fidel sa fie altfel fidelizarea. Da ar fi fost fain sa fie vreo 500 euro