anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot afla parola thank you?

Monica-Elena
Începător
Bună ziua
Cum pot afla parola thank you?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

@Alex narcisa, parola Orange (inițială, dacă nu ai schimbat-o), este formată din:

  • cele 6 cifre din seria și numărul de buletin (nu din CNP) al titularului abonamentului - pentru persoană fizică
  • ultimele 6 cifre ale CUI-ului - pentru persoană juridică

 

Dacă nu îți amintești parola este nevoie să o modifici folosind una dintre modalitățile:

  • din contul My Orange (accesat pe desktop/ laptop sau din browser telefon) - click aici
  • prin apel gratuit la *100# - ramura 3  "Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr" şi apoi 6 - "Modifică parola Orange" (valabil doar în cazul persoanelor fizice, abonamente non-hybrid)

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

DanielaH
Moderator
@Monica-Elena, bun venit în Comunitate! Avem aici un topic cu mai multe informații despre parola Orange Thank You: https://comunitate.orange.ro/questions/2202641-parola-orange-fosta-parola-oty. Să ne spui, te rog, dacă ți-a fost de ajutor.

Alex_narcisa
Începător
Ma poti ajuta si pe mine dacă te rog monica

DanielaH
Moderator

@Alex narcisa, parola Orange (inițială, dacă nu ai schimbat-o), este formată din:

  • cele 6 cifre din seria și numărul de buletin (nu din CNP) al titularului abonamentului - pentru persoană fizică
  • ultimele 6 cifre ale CUI-ului - pentru persoană juridică

 

Dacă nu îți amintești parola este nevoie să o modifici folosind una dintre modalitățile:

  • din contul My Orange (accesat pe desktop/ laptop sau din browser telefon) - click aici
  • prin apel gratuit la *100# - ramura 3  "Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr" şi apoi 6 - "Modifică parola Orange" (valabil doar în cazul persoanelor fizice, abonamente non-hybrid)

si ce securitate mai ofera codul pin ? 

CUI-ul il poti gasi pe internet toata ziua. . Macar seria de buletin nu e asa de usor de aflat.

care este parola de tank you

 

Salut, George!

Parola inițială este formată din cele 6 cifre din seria și numărul de buletin (nu din CNP) al titularului abonamentului.

Răspunsul este mai sus, în comentariul marcat la soluție. Suntem aici dacă mai ai nevoie de alte detalii.

 

Leti
Junior
Buna la toata lumea, doresc sa inregistrez abonamentul meu internet Dar imi da eroare la parola Thank You. Inca nu am inteles... parola Thank You este parola cu care fac login pe situl Orange sau este o alta parola ? Incerc si cu cele 6 numere din cartea de identitate si si cu parola cu care fac login pe site... nu merge nici una. Ce pot sa fac va rog ? Multumesc Leti

DanielaH
Moderator
@Leti, bun venit în Comunitate! Uite aici un topic în care găsești toți pașii pe care trebuie să-i urmezi pentru a integra un abonament de internet: https://comunitate.orange.ro/questions/2627837-cum-creez-un-cont-orange-pentru-abonamentul-tv-internet-fix Referitor la parolaThank You, da, ea este formată din cele 6 cifre de la numărul buletinului. Dacă ai uitat-o, găsești în răspunsul marcat ca soluție mai sus cum faci s-o resetezi. Suntem aici dacă mai ai nevoie de informații. Te așteptăm să ne spui dacă ai reușit.

Leti
Junior
Multumesc mult pt. raspuns. Deocamdata nu pot face procedura pt. ca imi cere un cod via SMS pe aceeasi cartela pe care o folosesc pt. navigare. In aceasta privinta feedback-ul meu este foarte negativ in ceea ce priveste procedura folosita de Orange pt. inregistrare. O sa mai incerc cand o sa-mi fac rost de un alt telefon. Multumesc din nou