anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum aflu parola orange thank you dacă am doar tv și nu am voce?

Radoi_Eugen
Începător
Cum aflu parola orange thank you dacă am doar tv și nu am voce?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Salut! Ca si pentru abonamentele de voce, parola initiala este formata din cele 6 cifre ale seriei de buletin ale titularului de contract (nu din CNP!) pentru persoanele fizice si din ultimele 6 cifre ale CUI-ului, pentru persoane juridice.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Jay
Campion certificat
Salut! Ca si pentru abonamentele de voce, parola initiala este formata din cele 6 cifre ale seriei de buletin ale titularului de contract (nu din CNP!) pentru persoanele fizice si din ultimele 6 cifre ale CUI-ului, pentru persoane juridice.

FaraUnID
Campion certificat
- Daca esti persoana fizica cele 6 cifre din seria și numărul actului de identitate (nu din CNP). Spre exemplu daca seria actului tau de identitate este de forma serie AB numar 123456, acel 123456 va fi parola OTY. - Daca esti persoana juridica ultimele 6 cifre ale CUI-ului

FLo1
#StarMember
Indiferent de servicii, că ai TV, voce sau internet parola pentru OTY are același format din cele 6 cifre: fie din seria de CI (la persoane fizice), fie din ultimile 6 cifre din CUI (CIF) la (persoane juridice).

Yulyan19
Începător
Și dacă e schimbată și nu o mai țin minte, cum o schimb?

DanielaH
Moderator
Salut, Yulyan19! Bine ai venit în Comunitate! Dacă nu îți amintești parola, o poți modifica din contul My Orange (accesat pe desktop/ laptop sau din browser de pe telefon, nu din aplicația mobilă), secțiunea setări cont - parola Orange. Să ne spui dacă ai reușit.

Yulyan19
Începător
Tot nu merge. Îmi spune că nu-i corecta parola. Nu reușesc nici cum

DanielaH
Moderator
@Yulyan19, unde încerci să introduci parola nouă? Poți atașa, te rog, o captură de ecran din My Orange (fără date personale)?

Yulyan19
Începător
Aici și parcă am mai găsit undeva

DanielaH
Moderator
Uite în captura de mai jos. Sau poți apela la *100# - ramura 3 "Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr" şi apoi 6 - "Modifică parola Orange"

Yulyan19
Începător
Eu nu am număr de telefon Orange. Doar abonament tv și internet

DanielaH
Moderator
În cazul acesta, în care ai schimbat-o și n-o mai știi și nu ai un număr de voce Orange, va trebui să iei legătura cu colegii noștri de la Serviciul Clienți. Dar, de curiozitate, prima dată cum ai schimbat-o?

Yulyan19
Începător
Am avut abonament la Orange, apoi m-am portat la Digi