anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Status la service PCS

Alex1992
Junior
Imi puteti spune va rog, am trimis telefonul la service si la status apare trimis către PCS. Ce inseamna PCS?
11 Răspunsuri 11

teacher_
#StarMember
Salut! Când ai trimis telefonul? Asta e primul status pe care îl are telefonul tau?

delfinas
#StarMember
Poate PC Service, adica e supus unei diagnoze cu ajutorul calculatorului...

Alex1992
Junior
Prima data a avut status COLECTAT

teacher_
#StarMember
Ok, înseamnă că telefonul tau a ajuns in service. Următorul status va fi reparat (daca poate fi reparat)

Alex1992
Junior
Ok.multumesc

Viocat
Senior certificat
Telefonul este trimis catre service, cand aparea colectat, indica faptul ca a fost ridicat echipamentul de catre curier. O sa urmeze testarea/diagnosticarea si apoi reparatia/inlocuirea/returnarea.

radumsk
Junior entuziast
Buna! PCS vine de la "procesare". Telefonul tau se afla deja in service, in acest moment se desfasoara pasii intermediari reparatiei (diagnoza, etc. ). Daca ti-am fist de ajutor, nu uita sa marchezi raspunsul meu ca solutie! Sarbatori fericite!

teacher_
#StarMember
@radumsk, serios? Trimis către pcs înseamnă trimis către procesare? 🙂

Viocat
Senior certificat
Il proceseaza in teste, saracul telefon.

teacher_
#StarMember
Pai nu e carne, sa fie procesat, și nici ceva dispozitiv. Poate doar Orange Assistant sa ne lămurească, că e clar că toți doar ne dam cu părerea. Daca ți-a fost de ajutor răspunsul, nu îl marca drept soluție 🙂

Salut! PCS este prescurtarea de la Punct de Colectare Service, iar Statusul "Expediat catre PCS" inseamna ca terminalul a fost expediat din punctul de colectare catre Service.