anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Service reparații telefoane și accesorii

Laura_cio
Senior
Dacă obiectele Orange (telefoane și accesorii) necesita reparare, cum se procedează?
1 Soluţie acceptată‚

imch
Cunoscător certificat

Ai posibilitatea sa le trimiti in service. Poti sa le trimiti in service in doua moduri.

 

  • Primul presupune sa intri in "Contul meu" la sectiunea "Service telefoane/ trimite telefon in service". Completezi acolo toate informatiile despre telefon si ce ti se mai cere si astepti cuminte curierul sa vina sa ti-l ia de la adresa mentionata de tine. Cand se termina operatia, un alt curier iti va aduce inapoi obiectul. Asta te costa cativa lei (20 parca).

 

  • A doua modalitate presupune sa te deplasezi la un magazin Orange pentru a-l trimite in service. Vei fi anuntata cand reparatia este gata.

 

Ce trebuie stiut insa, este ca in ambele cazuri trebuie sa ai la tine sau sa pregatesti tot ceea ce tine de telefon/ accesoriu (de exemplu pentru telefoane trebuie sa ai si incarcatorul, cutia, factura, garantia, polita de asigurare, daca o ai).

 

Succes si la cat mai putine evenimente de acest fel.

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

Ascary
Campion certificat
Prin apelarea servicii clienți la numărul gratuit 300 în rețeaua Orange,la numărul 0374300300 în rețeaua națională sau printr-un email la service@orange.com unde vei descrie situația telefonului sau accesoriului tau.Aici ai un tutorial despre cum poți trimite telefonul tau într-un service Orange.https://www.orange.ro/help/cum-trimit-un-telefon-n-service-148

imch
Cunoscător certificat

Ai posibilitatea sa le trimiti in service. Poti sa le trimiti in service in doua moduri.

 

  • Primul presupune sa intri in "Contul meu" la sectiunea "Service telefoane/ trimite telefon in service". Completezi acolo toate informatiile despre telefon si ce ti se mai cere si astepti cuminte curierul sa vina sa ti-l ia de la adresa mentionata de tine. Cand se termina operatia, un alt curier iti va aduce inapoi obiectul. Asta te costa cativa lei (20 parca).

 

  • A doua modalitate presupune sa te deplasezi la un magazin Orange pentru a-l trimite in service. Vei fi anuntata cand reparatia este gata.

 

Ce trebuie stiut insa, este ca in ambele cazuri trebuie sa ai la tine sau sa pregatesti tot ceea ce tine de telefon/ accesoriu (de exemplu pentru telefoane trebuie sa ai si incarcatorul, cutia, factura, garantia, polita de asigurare, daca o ai).

 

Succes si la cat mai putine evenimente de acest fel.

Miha_Z
#StarMember
Cea mai la indemana metoda mi se pare cea cu Orange Shop. Merg in Shop, inmanez operatorului Orange echipamentul sau mobilul defect si astept sa ma contacteze cand sunt reparate.

Vio73
#StarMember
Întotdeauna am mers în Orange Shop și am rezolvat probleme acolo, rapid și eficient.

Razvan
#StarMember
Pentru cei din București, recomand Orange Care service Dunarea/Victoriei sau chiar la sediul central din Orange Skanska.

Vio73
#StarMember
Mai există și soluția să chemi un curier care să preia dispozitivul de acasă. Acest lucru se face din contul My Orange, accesând ramura ,,Service".

Jay
Campion certificat
Consider ca acesta este un caz care ar necesita deplasarea la magazinul de unde a fost cumparat produsul, de preferat in ambalajul lui, ar fi mai protejat, cred ca este mai scurt drumul pana la rezolvare daca te deplasezi in cel mai scurt timp la furnizor si, cu siguranta tb sa ai la tine factura si garantia..

Vio73
#StarMember
În primul rând în Shop, așa este, abia apoi se mai găsesc alte soluții, dacă nu ai posibilitatea să ajungi acolo.

Romeo_
Senior certificat
Probabil Orange are incheiat contract cu firme de service care ofera acoperirea garantiei sau au service-ul propriu

Neaplicabil
Din experiența dvd un telefon mobil căzut în apă ar mai putea fi reparat ? Nu se mai deschide iar singura chestie care mai mișcă cât de cât e alimentarea cu energie, pus la încărcat ledul se aprinde .

Vio73
#StarMember
Salut! De regulă, nu prea mai are șanse, dar depinde cât a stat acolo și ce tip de telefon este. Încearcă să-l lași la uscat câteva zile (nu la soare) și vezi după aceea ce mai face.

Neaplicabil
E cel despre care am zis pe Softpedia . REDMI NOTE 5 . Global version care ar merge LTE .

Vio73
#StarMember
Și l-ai scăpat în apă? E cam greu, dar pune-l la uscat. Baftă multă!

Neaplicabil
Yeap .Am dat un mail la clinica GSM pentru o încercare de reparare . Mă gândesc însă că și aici sunt useri cu bune cunoștințe în domeniul acesta .