anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

s22 ultra se blocheaza in timpul apelului - trimis in service - problema revine la o saptamana

igmirela
Junior

Buna ziua, draga comunitate,

Poate este cineva care a mai intampinat aceiasi problema pe care o voi expune si imi ofera vreo solutie.

Am cumparat in februarie 2022 un s22 ultra, dupa 2 sau 3 luni a inceput sa se blocheze in timpul apelurilor, dupa care se inchidea. Am facut solicitari la samsung pentru rezolavare, mi s-a spus sa incerc sa tin telefonul in safe mode (l-am tinut vreo 3 ore) dar nu am putut mai mult pentru ca am nevoie de aplicatii sa le folosesc. 

Acum in aprilie 2023 l-am trimis in serviceul esd rom, acesiastia l-au verificat, i-au facut teste, l-au resiftat insa dupa o saptamana iar s-a blocat in timpul apelului.

Am avut pe parcursul anilor S6, S8, S8+, S9+, S10+, S20+ si absolu nici unul nu mi-a facut aceasta problema.

Cum as putea rezolva situatia?

Multumesc

16 Răspunsuri 16

igmirela
Junior

Buna ziua, pt moment nu sa mai blocat, insa joi pe 13/04/2023 dupa ce am schimbat cartela orange, dupa 2 h s-a intamplat la fel. 

Cei din service orange mi-au zis ca trebuie sa il trimit si la ei in service, cu alte cuvinte centrele autorizate de service ale samsungului sunt zero barat pentru domniile lor. Iar eu trebuie sa reiau procesul dupa fiecare reveniti la setarile din fabrica, cu aplicatiile bancare, cu mailuri, etc. si plus statul in safe mode. E treaba mea sa fac atatea teste? Un produs daca este neconform se inlocuieste sau se returneaza banii pe el, de aia e in garantie.

In conditiile in care AM PLATIT 5600 LEI PE EL. Faptul ca acest telefon 

Deranjant este faptul ca coasta o caciula de bani si produsul este unul premium/varf de gama si pretentiile sunt pe masura.