anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Niciun serviciu pe iphone 11 pro max

marius_jmf
Începător
salut! am iphone 11 pro max luat cu abonament . de ieri seara imi apare “niciun serviciu” am bagat alta cartela orange si era la fel. exista sanse sa se fi stricat telefonul sa nu mi mai citeasca simul ? (mai am garantie cateva luni la el) .
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Salut! Dacă ai testat o alta cartela, tot de la Orange, cartelă care funcționează în alt telefon, nu si in acesta, este posibil sa fie o problema a telefonului in a citi sim-ul.. si ar trebui sa mergi cu el în service.. Eu am achiziționat telefonul online și, când a trebuit dus in service, m-am dus cu el la Orange și Orange l-a trimis în service.. Daca nu ai mai dus niciun telefon in service, de obicei se salvează ce ai în el și se duce gol..

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Jay
Campion certificat
Salut! Dacă ai testat o alta cartela, tot de la Orange, cartelă care funcționează în alt telefon, nu si in acesta, este posibil sa fie o problema a telefonului in a citi sim-ul.. si ar trebui sa mergi cu el în service.. Eu am achiziționat telefonul online și, când a trebuit dus in service, m-am dus cu el la Orange și Orange l-a trimis în service.. Daca nu ai mai dus niciun telefon in service, de obicei se salvează ce ai în el și se duce gol..

FaraUnID
Campion certificat
Inainte de a merge cu el in service poti incerca varianta unui Hard Reset. Poate un update esuat sau ceva de genul sa-l fi dat peste cap.