anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] 10% din valoarea facturii inapoi prin Orange Money

Ciucuras
Cunoscător certificat
Am efectuat doua plăti prin aplicația Orange money, plata a doua abonamente Orange și am alimentat contul cu 200 lei.
Beneficiul de 10% înapoi îl primesc dacă îndeplinesc toate condițiile sau dacă am doar minim doua plăti efectuate?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Este nevoie sa indeplinesti toate conditiile pentru a primi beneficiul de 10%.

In exemplul tau, pe langa cele 2 plati facute trebuie sa alimentezi si contul cu suma totala de 500 Roni. Deci daca vrei sa beneficiezi de restituirea a 10% din facturi mai alimenteaza contul cu minim 300 Roni ca sa ai 500, in total.

 

Primești 10% din valoarea facturilor Orange sau a reîncărcărilor Orange PrePay (în limita a 40 lei/lună), făcute prin aplicația Orange Money (meniul ‘Plată furnizori’ sau ‘Reîncarcare Prepay’), dacă efectuezi în fiecare lună calendaristică:

  • minim 2 plăți cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) și ai
  • alimentări ale contului de minim 500 lei în luna respectivă (suma totala alimentari)

 

Banii înapoi se acordă  în primele 10 zile lucrătoare din următoarea lună calendaristică în contul Orange Money.

Vizualizare soluţie în postul original

52 Răspunsuri 52

Vio73
#StarMember
Primești 10% din valoarea facturilor Orange sau a reîncărcărilor Orange PrePay (în limita a 40 lei/lună), prin aplicația Orange Money (meniul ‘Plată furnizori’ sau ‘Reîncarcare Prepay’), dacă efectuezi lunar minim 2 plăți cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) și ai alimentări ale contului de minim 500 lei în luna respectivă. Suma se primește inapoi în cont în primele 10 zile lucrătoare din următoarea lună calendaristică. Sursa: https://www.orange.ro/money/oferte/ Pentru detalii Intri pe ,,eligibilitate" și ,,mecanism", în ramura ,,10% înapoi în cont la plata facturilor Orange și reîncărcările PrePay". Succes!

Miha_Z
#StarMember

Este nevoie sa indeplinesti toate conditiile pentru a primi beneficiul de 10%.

In exemplul tau, pe langa cele 2 plati facute trebuie sa alimentezi si contul cu suma totala de 500 Roni. Deci daca vrei sa beneficiezi de restituirea a 10% din facturi mai alimenteaza contul cu minim 300 Roni ca sa ai 500, in total.

 

Primești 10% din valoarea facturilor Orange sau a reîncărcărilor Orange PrePay (în limita a 40 lei/lună), făcute prin aplicația Orange Money (meniul ‘Plată furnizori’ sau ‘Reîncarcare Prepay’), dacă efectuezi în fiecare lună calendaristică:

  • minim 2 plăți cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) și ai
  • alimentări ale contului de minim 500 lei în luna respectivă (suma totala alimentari)

 

Banii înapoi se acordă  în primele 10 zile lucrătoare din următoarea lună calendaristică în contul Orange Money.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Asta e motivul pentru care nu am beneficiat de cei 10% reducere. Din păcate efectuez doar doua plăti la Orange, astfel ca nu se explica sa blochez 500 lei. Mulțumesc pentru lamurire

Ascary
Campion certificat
Nu uitați că și comisionul de administrare este zero daca se respecta cele două reguli,plati și alimentare card.

Razvan
#StarMember
Daca pui 500 de lei, poti sa folosesti restul de bani la platile urmatoarelor cheltuieli.

Ascary
Campion certificat
Tocmai ce am primit beneficiul Orange Money 🙂

Ciucuras
Cunoscător certificat
Eu nu am card, plătesc prin intermediul aplicației și doar facturile Orange. În general nu depășesc 100 lei lunar. De aceea am zis ca nu pot bloca suma de 500 lei. Aștept alta promoție în care sa ma încadrez. Doar au mai fost și am putut beneficia.

Ascary
Campion certificat
Nu e vorba că poți să îi blochezi și chiar daca nu ai un card fizic și unul virtual cu care poți face cumpărături uzuale.

Ciucuras
Cunoscător certificat
@Ascary, cum poti face cumparaturi uzuale cu aplicatia? Nu am incercat si nici nu stiu cum as putea. Credeam ca pot folosi doar pentru a plati utilitatile.

Ascary
Campion certificat
În aplicația Orange Money ai înrolat automat un card virtual Visa. Poți plăti astfel cu telefonul compatibil NFC sau un smartwatch Garmin sau Fitbit la orice comerciant din tara sau străinătate.

Ascary
Campion certificat
Poți de asemeni sa faci și cumpărături online cu cardul tau virtual atașat Orange Money. Poți face și transferuri bancare sau poți să îți întorci înapoi banii pe cardul cu care ai alimentat cardul Orange Money.

Vio73
#StarMember
Este destul de interesant, dar să ni se ofere servicii bancare complete...

Miha_Z
#StarMember
Se iau in calcul la cei 500 roni si platile catre comercianti? Aveam impresia ca doar platile facturilor sunt incluse.

Vio73
#StarMember
Cred că se iau.